2 największe błędy przy przyrządzaniu flaczków. Przez nie wychodzą twarde
Flaczki wołowe są potrawą znaną w polskiej kuchni. Często jednak zamiast mięsa rozpływającego się w ustach, otrzymujemy twarde i wyjątkowo nieapetyczne. Jak ugotować flaki, aby zawsze wychodziły wyśmienite? Cały sekret tkwi w długości gotowania oraz w momencie dodania soli do potrawy.
Flaczki mają tyle zwolenników, co przeciwników. Miłośnicy tej zupy oczekują za każdym razem idealnie przyrządzonego dania. Nie popełnij 2 podstawowych błędów przy gotowaniu flaków, a spełnią one najwyższe wymagania. Miękkie i delikatne flaczki cieszyć będą Wasze podniebienia na co dzień i od święta.
Z jakiego mięsa przyrządza się flaczki?
Tradycyjne flaczki przyrządza się z krowiego żołądka . Przed przyrządzeniem oczyszcza się go i kroi w cienkie paseczki . Nieco mniej popularne, ale także spotykane, są flaki wieprzowe . Prawdziwy koneserzy cenią sobie smak flaków z dziczyzny .
Aby flaczki wyszły smakowite, należy odpowiednio je przyprawić . Krowi żołądek jako taki charakteryzuje się mdłym smakiem . Odpowiednio dobrana mieszanka przypraw gwarantuje, że potrawa wyjdzie wyjątkowo aromatyczna .
Wołowe flaczki lubią majeranek . Nieodzowna jest także papryka, imbir, liście laurowe i ziele angielskie . Jak w zasadzie każda inna potrawa, tak też flaczki potrzebują soli i pieprzu . Jeśli o sól chodzi, to kluczowy jest moment jej dodania do tej zupy .
Jakich błędów unikać podczas gotowania flaczków?
Twarde flaczki na pewno nie będą nikomu smakować . Odrobina wiedzy wystarczy jednak, aby uniknąć kulinarnej wpadki . Dzięki temu Twoje flaczki za każdym razem zjednają sobie serca biesiadników .
Flaczki wymagają długiego gotowania . Na ich przyrządzenie należy zarezerwować mniej więcej 2 godziny . Flaczków nie można pod żadnym pozorem pospieszać. Tylko długie gotowanie na wolnym ogniu zapewni im odpowiednią miękkość .
Na koniec omówmy kwestię solenia flaczków . Absolutnie nie należy robić tego na samym początku . Sól zamyka w mięsie pory, przez co pozostanie ono twarde nawet po długim gotowaniu . Flaczki solimy dopiero pod koniec gotowania .
A'la flaczki Tomasza Strzelczyka to pyszne i pomysłowe danie . Aromatyczne flaczki z boczkiem są świetnym dniem na większy głód .
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Cudownie kremowy sernik baskijski. 1 dodatek doskonale przełamuje jego smak
-
Zapiekanki rodem z PRL-u jak za dawnych lat? Sekret tkwił w 1 sztuczce
-
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama