Smakosze.pl
Otwieranie puszki łyżką

Scena z filmu opublikowanego na YouTube na kanale DaveHax

Banalnie prosty sposób na otwarcie puszki bez otwieracza

3 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Otwarcie puszki bez otwieracza jest nie lada wyzwaniem. Na szczęście istnieją proste sposoby na uporanie się z tym problemem. Wystarczy, że odpowiednio wykorzystamy łyżkę. Puszka w mig stanie przed nami otworem.

Wielu smakoszy regularnie kupuje konserwy w puszce. Produkty takie jak groszek i kukurydza goszczą, chociażby w wybornej sałatce jarzynowej. Niektóre puszki są wyposażone w zawleczki, które ułatwiają otwarcie. Czasem dochodzi do pomyłki, wówczas warto wykorzystać sztuczkę z łyżką.

Jak otworzyć puszkę bez otwieracza?

Nie da się ukryć, że puszki z jedzeniem cieszą się sporą popularnością. Wynika to między innymi z faktu, że żywność pakowana w ten sposób może długo zachować swoją świeżość. Niestety, otwieranie puszek bywa niekiedy problematyczne.

Jakiś czas temu wspominaliśmy o nietypowym sposobie na otwieranie puszek z zawleczką. Jednak na sklepowych półkach znajdują się również opakowania bez tego ułatwienia. Nie każdy ma w domu otwieracz. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać łyżkę.

Otwieranie puszki łyżką jest bardzo proste. Trik został zaprezentowany na YouTube na kanale DaveHax. Właśnie stamtąd pochodzą zdjęcia wykorzystane w artykule. Okazuje się, że przy pomocy łyżki zamknięta puszka bardzo szybko przestanie być problemem.

Smalec z dodatkami

Domowy smalec - jak zrobić i z czym podawać?

CZYTAJ DALEJ

Niezawodna sztuczka na otwieranie puszek przy pomocy łyżki

Na początku musimy jedną dłonią mocno chwycić puszkę. W drugiej ręce trzymamy łyżkę. Spiczastą końcówką sztućca robimy wgłębienie na krawędzi górnej pokrywki opakowania. Wystarczy, że mocno dociśniemy tam łyżkę.

Czynność powtarzamy do momentu, aż wieczko zostanie przez nas przebite. W otwór wbijamy łyżkę i stopniowo przesuwamy ją wzdłuż krawędzi puszki. Po kilku minutach powinniśmy móc wydobyć zawartość konserwy.

Oczywiście musimy uważać na to, by się przypadkiem nie skaleczyć ostrymi brzegami puszki. Zazwyczaj otwieranie opakowania w ten sposób zajmuje kilka minut. W przypadku problemów warto zapoznać się z poniższym nagraniem. Różnego rodzaju puszki dawniej były traktowane jak przedmioty kolekcjonerskie.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: YouTube / DaveHax

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >