Smakosze.pl
Triki z bananami

kuppa_rock, Getty Images Pro

Prosty sposób na przechowywanie bananów, wystarczy zwykła folia

3 Lutego 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Banany są jednymi z najzdrowszych owoców dostępnych w naszych sklepach - zawierają szczególnie dużo potasu, który ma ważny wpływ na układ krążenia. Jeśli chcesz, aby zachowały świeżość znacznie dłużej, obwiąż ogonki folią spożywczą lu

Banany umiłowane zostały szczególnie przez sportowców, którzy zajadają się nimi pomiędzy sesjami na siłowni. Duża ilość węglowodanów w dojrzałych owocach sprawia, że są świetnym źródłem energii dla ludzkiego organizmu, a liczne minerały suplementują gospodarkę mineralną. 

Jeśli jesteś ogromnym fanem tych owoców, z pewnością wiesz, jak wiele kłopotów mogą sprawić z powodu szybkiego psucia. Wystarczy szczelnie owinąć ogonek w folię spożywczą lub aluminiową, a problem zniknie zaskakująco szybko. 

Banany zachowają świeżość na dłużej

Zauważyłeś, że leżące w koszyczku z owocami banany w twojej kuchni zaskakująco szybko dojrzewają, przez co nie jesteś w stanie ich zjeść? Nie martw, jest na to sprytny trik, który rozwiąże ten problem w dosłownie kilka sekund.

Wystarczy mieć w domu folię spożywczą lub folię aluminiową. Następnie należy oderwać kawałek folii i owinąć nią każdy ogonek bananów. Dzięki temu produkcja etylenu zostanie ograniczona, a owoce pozostaną żółte i świeże znacznie dłużej. 

Warto przechowywać je także w chłodnym i ciemnym miejscu - wysoka temperatura jak i światło słoneczne przyspieszają proces dojrzewania bananów. Jeśli jednak preferujesz ciemniejsze banany, które przy okazji są znacznie słodsze, trzymaj je w obecności jabłek, które wydzielają sporo etylenu. 

Krojenie banana przed obraniem

Dla wielu ludzi może się to wydawać niebywałe, lecz można pokroić banana w plasterki bez obierania. Wystarczy, że masz w szufladzie lub szafce najzwyklejsze wykałaczki do zębów i chwilę cierpliwości. Proces jest banalnie prosty, jednak trzeba kontrolować użytą siłę, aby nie przebić owocu na wylot. 

Chcesz poznać więcej zastosowań i tajników bananów? W tym artykule zdradzamy, co barwa skórki mówi o owocu. Ten tekst poświęcony został z kolei skórkom, które najczęściej wyrzucamy do kosza na śmieci. 

Aby pokroić banana bez otwierania, wbij wykałaczkę w skórkę i poruszaj nią w poprzek owocu. Powtórz czynność w równych, 2-3 cm odstępach, a po obraniu ze skórki, twoim oczom ukarzą się idealne plasterki. Już nigdy więcej nie będzie trzeba się brudzić, aby cieszyć się pokrojonym miąższem z banana. 

Jeśli chcesz cieszyć się białymi zębami, możesz nacierać je wewnętrzną stroną skórki po dojrzałym bananie. Wykazuje ona działanie wybielające szkliwo na zębach. Należy powtarzać czynność rano i wieczorem przez kilka tygodni, a efekty zaskoczą każdego. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: styl.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

GIS przestrzega grzybiarzy

Porady

GIS przestrzega przed grzybobraniem

Czytaj więcej >
Kotlet de volaille jest prosty w przygotowaniu

Porady

Jak zwinąć kotlet de volaille, żeby się nie rozpadł?

Czytaj więcej >
Pomidory wyrosną jeszcze większe

Porady

Czym nawozić pomidory?

Czytaj więcej >
Jak oczyścić spód patelni?

Porady

Genialny trick na doczyszczenie spodu patelni

Czytaj więcej >
pomidory

Porady

Prosty sposób na przyśpieszenie wzrostu pomidorów

Czytaj więcej >
młode ziemniaki

Porady

Wysokie ceny młodych ziemniaków

Czytaj więcej >