Smakosze.pl
Banany mają mnóstwo właściwości

kuppa_rock, Getty Images Pro

Korzyści wynikające ze zjedzenia banana przed snem

16 Lutego 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Banany są wyjątkowo zdrowymi owocami, których liczne właściwości są bardzo korzystne dla organizmu. Okazuje się, że wystarczy zjeść jednego banana bezpośrednio przed snem, a noc będzie spokojna i regeneracyjna. Jest to polecane szczególnie o

Banany towarzyszą nam już od dłuższego czasu, a ich powszechność i niska cena sprawiły, że nie przykuwamy do tych owoców zbyt dużej wagi. To co skrywają jest jednak zbyt cenne, aby dalej z tego nie korzystać. Jeśli masz problemy ze snem, banany mogą Ci pomóc.

Częste budzenie się, mało regeneracyjny sen i poranki przepełnione brakiem koncentracji mogą być efektem złej diety, która często ma znacznie większy wpływ, niż na pierwszy rzut oka może się wydawać. Na szczęście wystarczy wprowadzić kilka zmian, a sen ponownie stanie się przyjemnością. 

Banany na noc bardzo pomogą

Złe nawyki żywieniowe mogą bardzo mocno zaważyć na jakości życia. Podjadanie w nocy, spożywanie zbyt obfitych posiłków, a także słaba jakość jedzenia sprawiają, że organizm staje się coraz mniej wydolny i wytrzymały.

Nie inaczej jest ze snem - gdy człowiek nie dba o siebie w dzień, nocny odpoczynek również będzie znacznie słabszy i mniej regenerujący. Dlatego tak ważna jest ogólna zmiana trybu życia, by móc dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem i młodzieńczą witalnością. 

Jeśli jednak jesteś wysportowany i jadasz zdrowe produkty o odpowiednich porach, lecz i tak słabo śpisz, problemem może być niedobór magnezu. Szczególnie zagrożeni są kawosze i fani napojów energetycznych - te produkty wypłukują magnez z organizmu. 

Chcesz poznać więcej doskonałych przepisów, na kulinarne perełki? Zajrzyj do tego tekstu, w którym zdradzamy jak przygotować najlepszego tatara na imprezę. W tym artykule prezentujemy recepturę na klasyczne lane kluski, które świetnie sprawdzają się jako dodatek do zupy mlecznej czy rosołu. 

Na szczęście wystarczy zjeść banana jako ostatni posiłek przed snem, a niedobory magnezu powinny zostać zażegnane. W owocach tych można znaleźć mnóstwo tego minerału, dlatego zaleca się go praktycznie każdej osobie, nawet zdrowej.

Jak czytamy na portalu natemat.pl, w diecie na zdrowy sen musimy unikać używek, takich jak alkohol, papierosy oraz kofeina. Idealnie swoją rolę na kolację spełnią wędliny, jogurt, maślanka, a nawet ryby bogate w kwasy omega-3, które wykazują działanie tonizujące na układ nerwowy. Nie warto się również przejadać, aby żołądek nie miał zbyt wiele pracy podczas snu.

Warto banana popić zieloną herbatą z dobrych jakości liści. Napar ten zawiera ogromną ilość antyoksydantów , czyli przeciwutleniaczy walczących z wolnymi rodnikami. To dzięki nim, między innymi, obniżamy ryzyko zachorowania na raka, a także wydłużamy młody wygląd skóry czy włosów. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: natemat.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Zdrowie

Czego nie należy pić podczas upałów?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Za co gwiazdy pokochały sok z selera?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Piorunujące zalety napoju z liści laurowych i cynamonu

Czytaj więcej >

Zdrowie

Eksperci przestrzegają przed piciem w upały mocno schłodzonych napojów

Czytaj więcej >

Zdrowie

Dlaczego warto jeść mizerię?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Burza po wpisie dotyczącym uwielbianych napojów

Czytaj więcej >