Bez garnka i wody. Ten sposób parzenia kapusty na gołąbki jest już hitem. Musisz go znać
Sparzenie kapusty powoduje, że z jej liści można formować gołąbki. Dzięki temu zabiegowi liście stają się bowiem miękkie i elastyczne. Tradycyjne sparzanie kapusty w wodzie z gorącą wodą nie jest zbyt proste i łatwo o oparzenie. Czy można więc w inny sposób sparzyć kapustę na gołąbki? Tak i właśnie dziś poznacie tę doskonałą metodę.
Kapusta na gołąbki - przygotuj ją inaczej niż zwykle
Gołąbki są lubianym przez Polaków daniem obiadowym. Sycą, są smaczne i pożywne. Można podawać je na różne sposoby- gotować lub serwować wprost z piekarnika . Dobór sosów też bywa rozmaity. Niektórzy preferują sos pomidorowy, inni wolą np. grzybowy.
Jednak przygotowanie kapusty na gołąbki bywa czasem wyzwaniem. Zwykle używany do tego garnka z wodą. Musimy sparzyć liście kapusty, by były miękkie i żeby łatwo owinąć w nie mięsa. Jednak, zamiast garnka z wodą można użyć zupełnie innego sposobu. Ułatwia on życie w kuchni.
Kapustę na gołąbki przygotujesz w kuchence mikrofalowej
Radzimy, by kapustę włożyć do mikrofalówki. Jednak zanim to zrobimy, trzeba wyciąć niej głąb. Potem owijamy kapustę na gołąbki w folię spożywczą . Powinna ona szczelnie otulać warzywo.
Tak przygotowaną kapustę na gołąbki wkładamy do mikrofalówki. Ustawiamy czas na ok. 10 minut na maksymalnej mocy.
Czas ten można wydłużyć nawet do 20 minut w przypadku kapusty jesiennej. Po tym czasie kapustę wyjmujemy z mikrofalówki i zdejmujemy z niej folię.
Ten sposób powoduje, że z kapusty bardzo łatwo odchodzą liście. Są one miękkie i sprężyste.
Tak przygotowane liście kapusty zachowują więcej substancji odżywczych, niż gdyby były one przygotowane w wodzie.
Jak przygotować gołąbki?
Składniki:
- kapusta
- cebula
- olej
- pasta pomidorowa
- sól
- pieprz czarny
- zioła prowansalskie
- ugotowany ryż
- pietruszka
Cebulę kroimy i podsmażamy, dodajemy pastę pomidorową i mieszamy. Dodajemy przyprawy i dokładamy ryż . Tak przygotowany farsz mieszamy i nakładamy na liście kapusty.
Zawijamy gołąbki, układamy w wyłożonej cebulą brytfance. Gołąbki zalewamy sosem pomidorowym. Piekarnik nastawiamy na 180 stopni. Gołąbki wkładamy na 20 minut. Możemy je podawać z odrobiną śmietany. Pisaliśmy o gołąbkach babci Romy. Radziliśmy, jak zrobić podkarpackie gołąbki.
Źródło: @cookrate.polska, kobieta.wp.pl