Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Kupiła jagodziankę w cukierni Gessler. Zapłaciła tyle, co za składniki na 40 bułek
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 03.07.2023 10:41

Kupiła jagodziankę w cukierni Gessler. Zapłaciła tyle, co za składniki na 40 bułek

jagodzianka
Instagram/@slodki_slony, Facebook/Magda Gessler

Ruszył sezon na jagody, a wraz z nim na pyszne jagodzianki. To pokusa dla wszystkich smakoszy. Niestety cena jagodzianek bywa wygórowana. Ile te smakowite wypieki kosztują w cukierni Magdy Gessler? Tyle, że aż trudno w to uwierzyć!

Jagodzianki od Magdy Gessler - ile trzeba za nie zapłacić?

Dziennikarka portalu Onet postanowiła sprawdzić, ile kosztują jagodzianki w cukierni Słodki Słony Magdy Gessler. Czy puszysta bułka z jagodami może kosztować krocie? Okazuje się, że cena jagodzianki od gospodyni Kuchennych Rewolucji, potrafi naprawdę zaskoczyć. Trzeba za nią zapłacić 28 zł.

Od zeszłego roku jagodzianka od Magdy Gessler podrożała o 5 zł. W 2022 roku była sprzedawana za 23 zł. Wiemy, że inflacja, drożyzna i tym podobne sprawy, ale czy jagodzianka faktycznie musi aż tyle kosztować? Jednak ta szokująca cena za bułkę z jagodami nie odstrasza klientów cukierni. 

Zamówił kartacze w słynnym barze. Podsumował je krótko i zwięźle

Kosmiczne ceny jagodzianek u Magdy Gessler

Mimo, że za jedną jagodziankę trzeba zapłacić niemal 30 zł, to ta wygórowana kwota nie ma wpływu na ruch w cukierni Słodki Słony. Dziennikarka portalu Onet informuje, że gdy weszła do tej warszawskiej cukierni, zastała dużo klientów. Kolejka ustawiła się po jagodzianki, które w mgnieniu oka znikały z tacy przy ladzie. 

Gdy przyszła kolej na zamówienie dziennikarki, trzeba było dołożyć kolejną porcję jagodzianek. Dziennikarka otrzymała jeszcze ciepłą bułkę z jagodami. Wypiek był miękki, na wierzchu była kruszonka, a w środku było bardzo dużo jagód. Te wprost wylewały się po przekrojeniu z bułki. 

Drożdżówka dla bogatych - czy warto ją kupić?

Dziennikarka Onetu podkreśla, że ciasto drożdżowe było pyszne i rozpływało się w ustach. Wypiek nie był zbyt słodki i można było wyczuć kwaskowaty smak owoców. Mimo tak wygórowanej ceny warto było wydać 28 zł na jagodziankę. Dziennikarka Onetu tak pisze o smaku jagodzianki:

Poezja smaku

Jednocześnie kobieta zaznacza, że pewnie to jej pierwsza i ostatnia jagodzianka w tym roku, za to najsmaczniejsza. Cena zwala z nóg i niestety można się spodziewać, że w przyszłym roku jagodzianka będzie kosztować jeszcze więcej. Czy Magda Gessler podniesie tę cenę do ponad 30 zł za jedną bułkę? Być może tak się stanie?.Pisaliśmy o o ekspresowym przepisie na jagodzianki. Radziliśmy też, by myć jagody. 

Źródło: onet.pl, radiozet.pl