Smakosze.pl
Biedronka zaliczyła wpadkę

Wikipedia / Henryk Borawski / CC BY-SA 4.0

Potknięcie Biedronki, niechcący obniżyła cenę uwielbianego napoju

3 Lutego 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Biedronka znana jest z ogromnych promocji, które często wykorzystywane są przez zainteresowanych klientów. Tym razem sieć sklepów omyłkowo obniżyła cenę popularnego wina z 10,99 zł do 1,99 zł. Konsumenci natychmiast wyczuli okazję, a

Biedronka często oferuje swoim klientom doskonałe promocje, które nierzadko pozwalają się obłowić w prawdziwe rarytasy. Jak donosi portal wiadomoscihandlowe.pl, we wtorek rano w wielu placówkach w całym kraju można było kupić wino w znacznie mniejszej cenie. 

Za wszystko odpowiada błąd cenowy, który pojawił się w niektórych regionach Polski. Mnóstwo klientów natychmiast skorzystało z okazji i w ciągu kilku chwil w niektórych sklepach wyprzedano cały zapas wina. Niektórzy wynosili nawet pełne skrzynki. 

Biedronka padła ofiarą błędu cenowego

Jeszcze nie tak dawno temu, bo w połowie stycznia tego roku, w sklepach Biedronki można było kupić puszkę piwa marki Harnaś za 14 groszy od puszki. Ten błąd został naprawiony jeszcze w nocy, dlatego niewielu klientów mogło na nim skorzystać. 

Niestety, nie można powiedzieć tego samego o najnowszej wpadce sieci, która wykryta została znacznie później. W ostatni wtorek doszło do błędu nie tylko podczas drukowania etykiet - błędna cena była naliczana również na kasie, co pozwoliło niektórym klientom na spore zakupy za niewielkie pieniądze. 

Jak czytamy na portalu wiadomoscihandlowe.pl wino półsłodkie Fresco Frizzante Fragola (butelka 0,75 l) produkowane przez Ambrę nabijane było we wtorek rano po 1,99 zł za sztukę, podczas gdy jego cena regularna to 10,99 zł. Informacje te pochodzą wprost od pracowników Biedronki. 

Jaki jest efekt błędu?

Obsługa sklepów reagowała różnie. Niektóre załogi natychmiast po zorientowaniu się o problemie podejmowały decyzje o schowaniu całych zapasów wina na zaplecze tak, aby żaden klient nie mógł wykorzystać wpadki na swoją korzyść. W innych placówkach sytuacja wyglądała znacznie gorzej.

Chcesz poczytać więcej ciekawych historii ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym zdradzamy jak znana celebrytka schudła po ciąży. W tym tekście wyjaśniamy dlaczego ziemniaki mogą ciemnieć po ugotowaniu. 

Były takie lokale handlowe, w których we wtorkowy poranek wino Fresco było całkowicie wyprzedane. Centrala Biedronki została poinformowana o całym zajściu i około 10:30 rozesłała we wtorek wiadomości do kierowników o podjęcie należytych kroków. 

Starty sklepu szacowane są od dziesiątek do nawet setek tysięcy złotych. Choć wydawać by się mogło, że taka suma jest bardzo duża, tak ogromna skala działania sklepu sprawia, ić strata jest praktycznie niezauważalna. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Suszona kiełbasa

Produkty

Czy kiełbasa z białym nalotem nadaje się do jedzenia?

Czytaj więcej >
Sanepid wycofuje popularny produkt

Produkty

Popularny produkt wycofany przez sanepid

Czytaj więcej >
Czereśnie

Produkty

Bardzo wysokie ceny czereśni

Czytaj więcej >
Śledzie z Bałtyku mogą być szkodliwe

Produkty

Czy bałtyckie śledzie są zdrowe?

Czytaj więcej >
Pomidory i kwestia śniadania

Produkty

Dlaczego lepiej nie jeść pomidorów na śniadanie?

Czytaj więcej >
lody

Produkty

Ile kosztuje gałka lodów na polskim morzem?

Czytaj więcej >