Smakosze.pl
Butelka może zostać otwarta kartką papieru

Pixabay / distelAPPArath

Genialny sposób na otwarcie butelki z kapslem bez otwieracza

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Zamknięta butelka z kapslem chyba każdemu dała się we znaki. Nietrudno natknąć się na osobę, która dobrze zna ten problem. Mało kto spodziewałby się, że butelka może być przez nas z łatwością otwarta za sprawą kartki papieru. Wystarczy ją odpowiedn

Butelka z kapslem przeważnie wymaga użycia otwieracza. Niektórzy do jej otwarcia używają innych przedmiotów. Jednak równie dobrze może nam wystarczyć najzwyklejsza kartka papieru. Warto znać ten trik.

Butelka otwierana kartką papieru

Zazwyczaj szklana butelka zamknięta jest kapslem. Metalowy element potrafi utrudnić nam dostanie się do napoju. Na szczęście istnieją sposoby, które pomagają w pozbyciu się kapsla. Jeden z nich jest wyjątkowo zaskakujący.

Butelka zwieńczona metalowym kapslem niejednokrotnie sprawiała problemy przy braku otwieracza. Niektórzy smakosze szukają wówczas niekonwencjonalnych rozwiązań. Okazuje się, że wystarczy mieć pod ręką kartkę papieru.

Nie da się ukryć, że kartka papieru w roli otwieracza, jest dosyć zaskakującym wyjściem z sytuacji. Butelka z kapslem już nigdy nie będzie dla nas przeszkodą. Wystarczy zastosować pomysłową sztuczkę, która jest bardzo prosta.

Na YouTube na kanale Genialne opublikowano film, na którym zademonstrowano trik, dzięki któremu butelka z kapslem może zostać otwarta przy użyciu karki papieru. Trzeba ją odpowiednio złożyć i podważyć zamknięcie.

Butelka z kapslem stanie przed nami otworem

W kuchni można wykorzystać rozmaite sztuczki. Już wcześniej wspominaliśmy o tym, jak w prosty sposób przygotować naleśniki. Dziś możesz poznać trik, za którego sprawą butelka z kapslem z łatwością zostanie otwarta.

Na początku kartkę o formacie A4 składamy na pół. Czynność powtarzamy kilkukrotnie. Przeważnie wystarcza sześć zagięć. Powinniśmy otrzymać dosyć gruby kawałek papieru. Będzie on odpowiednio sztywny, by zrobić z niego dźwignię. 

Butelka musi być złapana za szyjkę. Poskładaną kartkę umieszczamy między palcem wskazującym a kapslem. Po podważeniu zamknięcie powinno ustąpić. Taka sztuczka z pewnością przyda się smakoszom, którzy sięgają po napitki w szklanych butelkach.  

W przypadku problemów z wykonaniem tego triku możemy zapoznać się z nim dokładniej za sprawą nagrania, umieszczonego poniżej. Jeśli chcesz sobie ułatwić życie w kuchni, koniecznie wypróbuj sztuczkę na ekspresowe obieranie czosnku.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: YouTube / Genialne

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Puszka w misce z lodem

Porady

Genialny trick na schłodzenie każdego napoju w dwie minuty

Czytaj więcej >
Jaki bób wybrać?

Porady

Jak wybrać świeży bób?

Czytaj więcej >

Porady

Niezwykłe zastosowanie obierek z ogórka

Czytaj więcej >
Namoczone czereśnie w wodzie

Porady

Jak pozbyć się robaków z czereśni?

Czytaj więcej >
Jak najlepiej pociąć kiełbasę?

Porady

Jak prawidłowo nacinać kiełbasę na grilla?

Czytaj więcej >
Gęsta grochówka

Porady

Prosty trick na gęstą grochówkę, wychodzi za każdym razem

Czytaj więcej >