Zmiel i wsyp do sosu. Zagęszcza lepiej niż mąka, a jest 100 razy zdrowszy

Mąka to najczęściej używany składnik do zagęszczania zbyt wodnistego sosu. Okazuje się jednak, że to nie najlepszy i nie najzdrowszy możliwy wybór. Inny składnik nie tylko poprawi jakość dania, ale też jego smak. Dowiedz się, czym zagęścić sos, a już nigdy nie sięgniesz po inny produkt.
Zamiennik mąki do zagęszczania
Przygotowanie dobrego sosu nie wymaga dużych umiejętności kulinarnych. Często zdarza się jednak, że pomimo zachowania uwagi i staranności, sos wychodzi zbyt płynny. Winą za to można obarczyć kilka czynników. Jednym z nich jest dobór nieodpowiedniego naczynia do gotowania. Zbyt wąskie sprawia, że woda nie może swobodnie odparować. Winne mogą być także składniki, które zawierają w sobie zbyt wiele wody. Na to wpływu jednak nie mamy.
Wiele kucharek i kucharzy ratuje płynny sos mąką. Faktycznie ten sposób w wielu przypadkach okazuje się skuteczny, ale nie jedyny. Co więc dodać, aby obiad wyszedł doskonały?

Co dodać do sosu zamiast mąki?
Lepszym naturalnym zagęszczaczem sosu będzie siemię lniane. Jak się po raz kolejny okazuje, te znane wszystkim nasiona mają jeszcze więcej zastosowań, niż mogłoby się wydawać. Do sosu nie warto dodawać siemienia w całości. Przed użyciem składnika jako zagęszczacza, należy go uprzednio zmielić.
Dalsza część tekstu pod filmem.
Dodając zmielone siemię lniane do sodu, nie można przesadzić z jego ilością. Wystarczy wsypać niewielką ilość, wymieszać i czekać na efekty. Jeżeli po chwili gotowania, nie będą one zadowalające, trzeba wsypać większą ilość sproszkowanych nasion.

Siemię lniane zamiast mąki
Siemię lniane warto używać do zagęszczania sosu nie tylko dlatego, że działa lepiej niż mąka. Składnik ma wiele cennych dla zdrowia właściwości, a także smak. Nasiona siemienia są w stanie obniżyć poziom cholesterolu, a także poprawia trawienie i wspomaga proces odchudzania. Jest to możliwe dzięki zawartym w nim składnikom. Są to głównie: kwasy omega-3, błonnik i masa witamin z grup – A, C, D, E, K oraz B1, B2, B3 i B12.
Istotne jest jednak to, że siemię lniane ma także doskonały smak. W nasionach wyczuwalne są orzechowe nuty smakowe. Nie są jednak zbyt nachalne i można określić je jako delikatne. Dzięki temu sprawdzą się doskonale do przygotowania mięsnych i grzybowych sosów. Wypróbuj, a mąka prawdopodobnie już nigdy do sosu nie trafi.
Sprawdź także, co dodać do masy na kotlety mielone oraz poznaj promocje przygotowane przez Dino.






































