Smakosze.pl
Czosnek można obierać znacznie szybciej

Twitter / @VPestilenZ

Prosty trick na obranie czosnku. Wystarczy 1 przedmiot

9 Lutego 2021

(Ostatnia zmiana: 6 Maja 2021)

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Czosnek jest jednym z tych produktów, które nadają naszym potrawom wyjątkowego smaku. Niestety, jego obieranie jest dosyć czasochłonnym i wątpliwym zajęciem. Na szczęście istnieje trik, który pozwala ekspresowo wydobyć go z łupin. Kob

Czosnek niejednokrotnie wywoływał zachwyt wśród smakoszy. Jego walory smakowe i aromatyczne są wyjątkowe i nie da się ich pomylić z czymkolwiek innym. Użytkowniczka Twittera pokazała wszystkim, jak szybko obierać czosnek.

Jak szybko obrać czosnek?

Czosnek często gościł na naszym portalu. Ostatnio wspominaliśmy o kiszonym wydaniu tej niezwykłej rośliny. Tym razem przyjrzymy się bliżej sposobowi na jej obieranie. Czosnek przestanie być utrapieniem.

Nie da się ukryć, że czosnek nie jest najłatwiejszy w obieraniu. Czasami potrafi nam to zająć naprawdę sporo czasu, który moglibyśmy wykorzystać w lepszy sposób. Okazuje się, że czosnek można bardzo łatwo pozbawić łupin. Wystarczy mieć nóż.

Użytkowniczka Twittera Valentina Lord podzieliła się z internautami nagraniem, na którym obiera czosnek. Film szybko spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Nie jest to nieuzasadnione. Trik przez nią zaprezentowany z pewnością jest godny uwagi.

Na nagraniu kobieta w jednej ręce trzymała cały czosnek. W każdy ząbek wbijała nóż i z łatwością wyciągała obrane części rośliny. Bez wątpienia taka sztuczka przyda się wielu smakoszom i warto wypróbować ją podczas najbliższego gotowania.

Oczywiście w tym wypadku wprawa również jest istotna. Nagranie zamieszczone na Twitterze jednoznacznie wskazuje, że użytkowniczka ma już wprawę w takim obieraniu. Film do tej pory obejrzało blisko 25 milionów osób. Właśnie z niego pochodzi kadr wykorzystany powyżej.

Jak jeszcze można obierać czosnek?

Oczywiście metoda zaprezentowana przez kobietę, nie jest jedynym sprawdzonym sposobem. Jeśli nie przypadł nam on do gustu, wówczas możemy obrać czosnek, stosując inną metodę, która również jest bardzo skuteczna.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Tipy, czosnek możemy obrać z pomocą pojemnika na żywność. Wystarczy umieścić w nim ząbki pokryte łupiną. Po zamknięciu energicznie trzęsiemy pudełkiem.

Czosnek po uderzeniach o ścianki pojemnika powinien zostać pozbawiony łupin. Ewentualne niedobitki z łatwością zdejmiemy. Jeśli lubisz czosnek, koniecznie wypróbuj przepis na niecodzienną surówkę, w której odgrywa on istotną rolę.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródła: Twitter / @VPestilenZ; Tipy

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

parówki

Porady

Jak prawidłowo gotować parówki?

Czytaj więcej >
rosół

Porady

Dlaczego do rosołu warto dodać ocet?

Czytaj więcej >

Porady

Jak zrobić flaki wołowe? Poradnik krok po kroku

Czytaj więcej >

Porady

Jak zrobić placki ziemniaczane?

Czytaj więcej >

Porady

Jakie ryzyko niesie ze sobą używanie mokrej rękawicy kuchennej?

Czytaj więcej >
Miękka i soczysta wątróbka

Porady

Co zrobić, żeby wątróbka wyszła miękka i soczysta?

Czytaj więcej >