Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-07-10T180329.284

canva/ Mehrad Vosoughi z Pexels

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

10 Lipca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Zakaz handlu w niedziele ma zostać zaostrzony według posła PiS Janusza Śniadka. Konfederacja Lewiatan złożyła z kolei w 2018 roku wniosek zaskarżający 4 przepisy w powyższej ustawie. Trybunał Konstytucyjny ma już niedługo opublikować wyrok dotyczący tych przepisów.

Zakaz handlu w niedzielę jest wyjątkowo problematycznym rozwiązaniem. Z jednej strony wielu ludzi jest przeciwko niemu, a jeszcze inni uważają, że zakaz ten jest konieczny dla mnóstwa pracowników.

Obecnie ilość handlowych niedziel jest ograniczona do minimum, co nie podoba się przedsiębiorcom, którzy wyjawiają, że ich zarobki są znacznie obniżone. Spora grupa klientów również nie jest zadowolona.

Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Zakaz handlu zostanie zaostrzony?

Janusz Śniadek, poseł Prawa i Sprawiedliwości kilka tygodni temu mówił, że jego partia dała zielone światło wobec wprowadzenia nowych przepisów dotyczących zakazu prowadzenia handlu w niedzielę.

- Do Sejmu wpłynie nowelizacja, to bardziej kwestia dni niż tygodni, w której będzie wprowadzona definicja przeważającej działalności - tłumaczył poseł Śniadek w programie "Money. To się liczy".

Ogórki w wyjątkowej odsłonie

Przepis na chrupiące ogórki w zalewie miodowej

CZYTAJ DALEJ

Według niej sklepy mogłyby prowadzić sprzedaż podczas niedzieli niehandlowej, o ile ponad połowę przychodów stanowiłoby nadawanie paczek pocztowych oraz ich odbiór.

Przepisy nie zostały wprowadzone

Pomimo ogromnej pewności Janusza Śniadka, co do nowelizacji ustawy, prace nad nią nie zostały jeszcze rozpoczęte. Mimo to można się spodziewać, że zmiany już niedługo się pojawią. Mogą okazać się jednak zupełnie inne.

Brakuje ci przepysznych i łatwych przepisów? Zajrzyj do innych naszych tekstów, w których zdradzamy tajniki wielu receptur. W tym artykule opisujemy najlepszy i najprostszy sposób na soczyste kotlety mielone. Ten tekst poświęcony został ogórkom konserwowym - tak prostej receptury nie znajdziesz nigdzie indziej.

Konfederacja Lewiatan już w 2018 roku złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, który zaskarża 4 przepisy zawarte w ustawie o zakazie handlu. Wyrok TK ma zostać opublikowany 27 lipca na stronie internetowej Trybunału.

EN 01411925 0002

Poseł Janusz Śniadek. Źródło: Jakub Kaminski/East News

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: money.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >
Czy można jeść surową cukinię?

Produkty

Czy można jeść surową cukinię?

Czytaj więcej >