Smakosze.pl
banan

Canva (IOFOTO)

Czy można jeść banany z czerwonymi liniami w środku?

20 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Dominika Mika

Udostępnij:

Kolory bananów świadczą o ich dojrzałości. O ile zdajemy sobie sprawę, że zielone są młode i lekko gorzkawe, a brązowe w pełni wykształcone i bardzo słodkie, o tyle nie wszyscy wiedzą, co oznaczają czerwone linie, które czasem można napotkać na bananach po obraniu ich ze skórki. Na taką "niespodziankę" trafiła jedna z klientek dużej sieci handlowej. Okazuje się, że takich owoców lepiej nie jeść.

Banany to owoce, które są bardzo zdrowe. W naszych artykułach nie raz podkreślaliśmy, jak wiele zalet ma ich spożywanie. Jednak ich jedzenie nie zawsze jest dobrym pomysłem. W niektórych przypadkach lepiej odpuścić sobie ich spożywanie

Wiele osób zastanawia się, czy jedzenie końcówek bananów jest bezpieczne lub, czy można jeść nitki z bananów. Uważać powinniśmy jednak przede wszystkim na banany, na których można zauważyć czerwone paski.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Czym różniły się banany znalezione przez Polkę od pozostałych owoców?

Klientka jednej z polskiej sieci kupiła kiść bananów dla całej rodziny. Jednak nie zjadła ich wszystkich w ciągu jednego dnia. Jeden owoc postanowiła spożyć dopiero trzeciego dnia od zakupu.

Gdy kobieta obrała banana i przekroiła go na pół, chcąc podać go swojemu dziecku, nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła. W środku były czerwone plamki i prążki. Kobieta nie widziała, czy może podać go dziecku.

kawa w upały

Czy można pić kawę w upalne dni?

CZYTAJ DALEJ

Ostatni owoc z kiści był inny niż pozostałe - o wiele twardszy i ozdobiony czerwonymi kreskami. Kobieta przed podaniem banana dziecku postanowiła sama go spróbować.

Odcięła więc niewielki kawałek, by sprawdzić, czy nadaje się on dla dziecka. Okazało się, że zupełnie nie ma on smaku, a w dodatku jest nieco zdrewniały.

Kobieta postanowiła więc zmiksować go i wykorzystać do ciasta lub placków. Jednak obawiała się, czy na pewno nie zaszkodzi on nikomu z domowników.

Zakażony banan

Zakażony banan

Źródło: screen ze strony Lalaplamala

Czy czerwone plamy oraz prążki na bananie są groźne?

Czerwone plamy i linie oznaczają, że owoc został zaatakowany przez grzyba nigrospora. Choć w teorii nie powinien on nikomu zaszkodzić, ciężko przewidzieć reakcję poszczególnych organizmów.

Po zjedzeniu zainfekowanego banana w niektórych przypadkach mogą pojawić się kłopoty żołądkowe czy gorączka. Niekiedy może też wystąpić reakcja alergiczna.

W związku z tym takiego banana lepiej nie jeść w żadnej formie.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: Kobieta WP, Lalapalmala

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >