Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Czy powinno się nacinać kiełbasę na grilla?
Adam Moskal
Adam Moskal 27.07.2021 02:00

Czy powinno się nacinać kiełbasę na grilla?

Kiełbasy na grillu
canva.com/Grzegorz Malec, Getty Images Signature

Kiełbasa dla wielu Polaków jest koniecznością na ruszcie grilla - bez niej grillowanie nie jest w końcu tym samym. Większość nacina ją przed rozpoczęciem przyrządzania, co okazuje się być błędem. W innym wypadku może stać się zbyt sucha.

Kiełbasa smażona na grillu opalanym węglem smakuje wybornie - delikatnie dymny i wędzony aromat, soczyste mięso i delikatna faktura są za dobre, aby się powstrzymać przed ucztowaniem.

Najważniejszą zasadą grillujących, jest uprzednie nacięcie kiełbas tak, aby stworzyć paski lub szachownicę. Według nich smaży się ona wtedy znacznie lepiej. Czy tak jest w rzeczywistości?

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Czy nacinanie kiełbasy na grilla jest konieczne?

Według portalu haps.pl nacinanie kiełbasy jest błędem w większości przypadków z jednego powodu. W trakcie jej produkcji mięso zawiera bardzo dużą ilość tłuszczu, aby wnętrze nie było suche po ugotowaniu.

Nacinanie ma skutkować wyciekaniem tego tłuszczu podczas podgrzewania, przez co finalny efekt wychodzi zbity, twardy i suchy jak wiór. A nikt w końcu nie chce jeść niesmacznego i przesuszonego mięsa.

Mnóstwo grillujących weteranów może argumentować i tak pękającą skórką podczas grillowania, więc tłuszcz w takim przypadku i tak siłą rzeczy wycieknie. Jego ilość jest jednak znacznie mniejsza, ponieważ powierzchnia pęknięcia jest znacznie mniejsza od nacięć.

Wyjątki od reguły

Niekiedy jednak podcinanie może mieć korzystny wpływ na smak i jakość mięsa. Gdy kupujemy bardzo dobrej jakości kiełbasę, w której jest wyjątkowo dużo tłuszczu, wytopienie się jego części może pomóc uzyskać dobry smak.

Chcesz poznać więcej kulinarnych ciekawostek? Sprawdź nasze inne newsy, w których zdradzamy mnóstwo smacznych informacji. W tym artykule wyjawiamy recepturę na prosty i przepyszny dżem z brzoskwiń. Jeśli zastanawiasz się co zrobić w kuchni z dojrzałymi bananami, ten tekst wszystko wyjaśnia.

Warto także pamiętać, że gotowane jedzenie ma spełniać wymagania najbliższych i samego kucharza, jeżeli ktoś więc woli zajadać się dobrze wysmażoną kiełbasą, nie należy zmieniać jego preferencji na siłę.

Kiełbasa na grillu
undefined

Źródło: Kaboompics .com, Pexels

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: haps.pl

Zapraszamy na nasz Instagram