Smakosze.pl
Kasa w Biedronce

East news

Do czego służą dziwne przyciski w kasach w Biedronce?

18 Lipca 2021

Autor tekstu:

Karolina Szmulewicz

Udostępnij:

Kasy samoobsługowe mogą wywoływać irytację. Zacinają się, błędnie odczytują wagę produktu czy po prostu nie chcą z nami współpracować. Okazuje się, że klucz do ich okiełznania znajduje się w niepozornych przyciskach, o których niemal każdy zapomina.

Biedronkę znajdziemy w Polsce w każdym, nawet najmniejszym mieście. Stosunkowo niedawno sieć marketów przeszła rewolucję i postawiła na kasy samoobsługowe.

Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Jak nietrudno się domyślić, wraz z nimi pojawiły się pewne problemy. Wiele osób nie wiem jak prawidłowo z nich korzystać, co tylko potęguje niezadowolenie i irytację. Całe szczęście, my poznaliśmy ich tajemnice.

Do czego służą tajemnicze przyciski?

Kiedy następnym razem będziesz robić zakupy w Biedronce i skorzystasz z kas samoobsługowych, zwróć uwagę na cztery ikony, które znajdują się ponad panelem do ważenia produktów. To właśnie one odpowiadają za 4 ukryte funkcje. Tak naprawdę są to przyciski dotykowe. 

Pierwszy od lewej symbolizuje głośnik. Dotykanie go sprawia, że zwiększa się głośność powiadomienia dźwiękowego podczas poprawnego skanowania produktów. Jeśli chcesz mieć pewność, że dobrze je skanujesz, ustaw głośność na najwyższy poziom. 

Kotlety schabowe po staropolsku zachwycają smakiem

Przepis na kotlety schabowe po staropolsku

CZYTAJ DALEJ

Drugi od lewej jest trójkątem z wykrzyknikiem w środku. Jest on zarezerwowany dla obsługi sklepu i odpowiada za sygnalizację błędu. Jego naciśnięcie wyzwala głośne powiadomienie z kasy i jest znakiem dla kasjera, aby podszedł. 

Trzeci przycisk pozwala zeskanować kartę Moja Biedronka z telefonu, bez konieczności noszenia jej przy sobie. Wystarczy nacisnąć ten przycisk i przyłożyć ekran telefonu do skanera, a kasa zeskanuje kod kreskowy karty widocznej na zdjęciu.

Ostatni przycisk jest jednym z najważniejszych - to dzięki niemu możemy mieć pewność, że waga działa w odpowiedni sposób. Naciskając go tarujemy wagę, dzięki czemu będzie odpowiednio ważyć produkty. Jeśli uważasz, że kasa przekłamuję wagę danego warzywa czy owocu, naciśnij tarowanie bez produktów na wadze, a wszystko wyjdzie pozytywnie. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: pomyslodawcy

Zapraszamy na nasz Instagram 

Podobne artykuły

Porady

Czy powinno się obierać ogórki na mizerię?

Czytaj więcej >
czy można pić jajka

Porady

Czy można pić surowe jajka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak drylować wiśnie lub czereśnie bez drylownicy?

Czytaj więcej >
naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >