Smakosze.pl
restauracja

canva/ Foodiesfeed

Duże zmiany w menu wielu restauracji

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Od 28 maja możemy zjeść obiad w restauracji. Wybierając się do lokalu gastronomicznego możemy przeżyć spore zaskoczenie i wcale nie chodzi o ceny. Wiele lokali gastronomicznych zdecydowało się na niemałe zmiany w swoim menu.

Ostatni czas był wyjątkowo trudny dla branży gastronomicznej. Pandemia koronawirusa sprawiła, że lokale gastronomiczne były zamknięte przez ponad pół roku. Niektóre z nich, musiały zupełnie zmienić sposób swojej działalności.

Nawet luksusowe lokale zdecydowały się serwować dania na wynos w plastikowych pojemnikach. Teraz gdy branża wznowiła swoją działalność, znów sporo restauracji zdecydowało się wprowadzić sporo zmian - tym razem w swoim menu. Co ciekawe, wcale nie chodzi o ceny.

Duże zmiany w menu popularnych restauracji

Restauratorzy zareagowali na najnowsze trendy w jedzeniu. Coraz więcej osób pyta o dania wegańskie i wegetariańskie, dlatego to głównie dania na bazie produktów roślinnych zaczęły dominować w wielu kartach dań.

Dawniej w wielu lokalach dominowały dania mięsne. Obecnie największą popularnością cieszą się wegetariańskie specjały, a inne potrawy są po prostu dodatkiem do karty menu. Nie jest to jednak jedyny trend widoczny w popularnych restauracjach.

Swojskie jedzenie na topie

Po pandemii koronawirusa Polacy coraz częściej zaczęli stawiać na tradycyjne potrawy. Wcześniej chętniej eksperymentowali i wybierali oryginalne zagraniczne kuchnie, dzisiaj raczej wybierają potrawy, które pamiętają choćby ze swojego dzieciństwa. 

Dlatego, w kartach dań pojawiają się takie niezapomniane potrawy jak choćby: flaki, fasolka po bretońsku lub pierogi. Czy wyprą one egzotyczne dania? Czas pokaże. Niestety, ceny w restauracjach mogą ulec drastycznym podwyżkom.

Wyższe ceny w restauracjach

Niestety, przynajmniej w najbliższym czasie nie ma co liczyć na okazyjne ceny w restauracjach. Wielu właścicieli lokali gastronomicznych mówi wprost, że tanio nie będzie. Sytuacja jest spowodowana bardzo wysokimi cenami żywności.

Obecny rok nie jest łaskawy dla konsumentów. Ceny sezonowych owoców i warzyw biją rekordy, a już wiadomo, że czeka nas spora podwyżka cen drobiu (więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule).

Na temat obecnej sytuacji w branży gastronomicznej przeczytacie również tutaj.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: gotujmy/ na temat

Zapraszamy na nasz Instagram

undefinedundefinedundefined

Podobne artykuły

Restauracje

Już za moment Polacy pożegnają kłopotliwe obostrzenie

Czytaj więcej >
Pączki Kamila Kosowskiego

Restauracje

Pączki od Kamila Kosowskiego

Czytaj więcej >
Kiedy branża gastronomiczna zostanie otwarta?

Restauracje

Kiedy nastąpi otwarcie gastronomii?

Czytaj więcej >
Restauracje nadal zamknięte

Restauracje

Kiedy otworzą ogródki i restauracje?

Czytaj więcej >
Ceny w restauracjach są bardzo wysokie

Restauracje

Bardzo wysokie ceny w polskich restauracjach

Czytaj więcej >
Praca u Magdy Gessler

Restauracje

Jakie zarobki mają kucharze u Magdy Gessler?

Czytaj więcej >