Smakosze.pl
GIS ma ważne ogłoszenie

canva.

GIS wycofuje klika partii popularnych lodów

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Główny Inspektorat Sanitarny dba o zdrowie konsumentów - między innymi poprzez regularne badania produktów dostępnych na rynku. Obecnie GIS wycofuje z obrotu popularne lody z dodatkiem orzechowych cukierków M&M’S. Dec

Główny Inspektorat Sanitarny jest wyjątkowo ważną instytucją, która jest szczególnie istotna dla klientów. To dzięki niej konsumenci mogą bezpiecznie robić zakupy, nie zastanawiając się, czy dany produkt stanowi zagrożenie dla ich zdrowia, a niekiedy nawet życia. 

Z tego powodu GIS zdecydował o wycofaniu z obrotu popularnych lodów firmy Mars Polska Sp. z o.o. Decyzja dotyczy trzech partii, na opakowaniach, których nie zostały umieszczone informacje na temat alergenów w języku polskim, co może doprowadzić do groźnej pomyłki.

GIS wycofuje uwielbiane przez Polaków lody

W lodach o smaku cukierków orzechowych M&M'S firmy Mars Polska obecne są alergeny takie jak mleko, soja, laktoza czy orzeszki ziemne. Osoby uczulone na te składniki pod żadnym pozorem nie powinny ich spożywać, ponieważ w ekstremalnych przypadkach może dojść nawet do wstrząsu anafilaktycznego. 

Dokładne informacje na temat wycofanych produktów

Wycofane lody nazywają się Peanut M&M'S Ice Cream. Pojedyncza sztuka waży 62 gramy. Numery partii, które dotyczy ostrzeżenie, to: 028D2DOE01, 028D3DOE01 oraz 028E1DOE01. Firma, która produkuje łakocia to Mars Wrigley Confectionery. 

Dystrybutorem lodów jest z kolei Mars Polska Sp. z o.o.. Data przydatności do spożycia produktu wyznaczona została na 31 grudnia 2021 roku, a kod kreskowy widoczny na tylnej części opakowania to: 5000159500340. 

Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym zdradzamy zmiany, jakie zajdą w sklepach od 2 kwietnia - wiele produktów może całkowicie zniknąć z półek. W tym tekście z kolei prezentujemy produkty, które Magda Gessler sprzedaje w swoim sklepie internetowym za spore pieniądze.

Źródło: www.gov.pl

Źródło: www.gov.pl

Zalecenia dla konsumentów

Jeśli jesteś w posiadaniu powyższych lodów i podejrzewasz (lub masz pewność), że możesz mieć alergię na którykolwiek podany powyżej alergen, nie powinieneś ich spożywać. Na reakcję alergiczną szczególnie narażone są dzieci oraz osoby starsze.

Inspektorat Sanitarny wskazuje w komunikacie, że firma Mars Polska Sp. z o.o. prowadzi proces wycofywania produktu z obrotu. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej są w ciągłym kontakcie z dystrybutorem i dokładnie kontrolują cały proces. 

Jeśli pomimo wszystko spożyłeś wycofywane lody i obawiasz się wystąpienia silnej reakcji alergicznej, natychmiast zgłoś się do swojego lekarza. Nie wolno ignorować nawet najmniejszych oznak alergii, albowiem może doprowadzić to do groźnych bądź nieprzyjemnych powikłań. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: biznes.wprost.pl; poranny.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >