Smakosze.pl
Borówki

veeterzy, Pexels

Ile kosztuje koszyk borówek?

6 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Borówki są owocami, których smak uwielbiany jest przez tysiące Polaków i czekamy na nie przez cały rok. Niestety, tegoroczne ceny borówek potrafią nieźle zawrócić w głowie. Za jedno opakowanie tych pysznych jagód trzeba zapłacić nawet 35 zł.

Borówki co roku wywołują ogromne emocje wśród Polaków - przez wiele miesięcy musimy czekać, aż na rynku pojawią się w końcu polskie owoce. Dlatego początek sezonu zawsze przyciąga mnóstwo klientów, głodnych wspaniałego, orzeźwiającego smaku.

Sporym mankamentem mogą być jednak ceny, jakie dostępne są na polskich targowiskach czy bazarach. Okazuje się bowiem, że niektórzy sprzedawcy wystawiają swoje plony po wyjątkowo wysokich cenach, które mogą zdecydowanie odrzucić od zakupu.

Ile kosztują borówki?

Na bazarze w warszawskiej Hali Mirowskiej ostatnimi czasy są wielkie tłumy ludzi, którzy polują na doskonałe okazje. Konsumenci rozglądają się za truskawkami, które od niedawna zaczęły mocno tanieć, czy czereśniami i borówkami.

kotlety mielone

Prosty sposób na pulchne kotlety mielone

CZYTAJ DALEJ

Te ostatnie mogą sprawić jednak spory zawód tym, którzy mieli nadzieję na niewielkie koszty zakupów. Na początku bazaru 250 g opakowanie borówek wycenione zostało na 35 zł - takie ceny królują na stanowiskach, usytuowanych najbliższej wejścia do Hali Mirowskiej.

Na szczęście im głębiej wchodzi się na targowisko, tym sprzedawcy decydują się na mniejsze ceny. W artykule opublikowanym na portalu money.pl pokazano, że niektórzy z nich rozpieszczają klientów i obniżają koszt jednego opakowania borówek do nawet 18 zł.

Na naszej stronie można znaleźć wiele ciekawych wieści ze świata kulinariów. W tym artykule zdradzamy, co ma do powiedzenia o cenach nad polskim morzem znany youtuber. Ten tekst poświęcony został AgroUnii, która krytykuje dostępne w sklepach sieci Biedronka warzywa.

Ceny innych produktów

Sporą ulgę można poczuć, gdy chcemy zabrać ze sobą do domu truskawki. Warszawiacy płacą za nie bowiem około 14 zł za kilogram. Jak podaje portal sad24.pl, trzeba pamiętać, że koszt truskawki uzależniony jest od odległości pomiędzy punktem sprzedaży, a truskawkową stolicą Polski, czyli mazowieckim Czerwińskiem nad Wisłą.

Wśród klientów głośno jest o czereśniach, gdyż w wielu miejscach Polski trzeba zapłacić za nie ponad 40 zł za kg. Na szczęście w Hali Mirowskiej 1 kg czereśni wyceniony został na około 30 zł za kilogram, więc wystarczy dobrze się rozejrzeć, aby znaleźć interesującą i korzystną ofertę.

Dużym zaskoczeniem jest z kolei fasolka szparagowa z Polski, która cały czas kosztuje bardzo dużo. Za kilogram sprzedawcy życzą sobie nawet 30 zł, co w żadnym wypadku nie jest korzystną dla konsumenta ceną.

Borówki

Borówki

Źródło: DAPA Images

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Money

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Warzywa w końcu staniały

Produkty

Ceny warzyw na bazarach spadają

Czytaj więcej >
banan

Produkty

Czy można jeść banany z czerwonymi liniami w środku?

Czytaj więcej >

Produkty

Ceny lodów nie przestają szybować

Czytaj więcej >
Oszustwo na cebulę

Produkty

Nieudane oszustwo "na cebulę"

Czytaj więcej >

Produkty

Ogromne zmiany we wszystkich produktach. Unia Europejska już zdecydowała

Czytaj więcej >

Produkty

Niskie ceny sprzętów i akcesoriów kuchennych w Biedronce

Czytaj więcej >