Smakosze.pl
Zapiekanka nad morzem może sporo kosztować

Wikipedia / Myslnik / CC BY-SA 4.0

Ile kosztuje zapiekanka nad polskim morzem?

19 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Zapiekanki są jednym z najpopularniejszych polskich dań typu fast food. Zazwyczaj za tego typu frykasy nie musimy płacić zbyt dużych pieniędzy. Okazuje się, że nad morzem nawet zapiekanka może kosztować nas kilkanaście złotych.

Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy uwielbiają zapiekanki. Dla wielu wielbicieli kulinariów są one jednym ze smaków dzieciństwa. Aktualnie zapiekanki również cieszą się sporym zainteresowaniem. Niekiedy trzeba za nie słono zapłacić.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Zapiekanki warte krocie

Smakowite zapiekanki niejednokrotnie przyprawiały nas o szybsze bicie serca. Znaczna część osób z miłą chęcią sięga po nie podczas wakacyjnych wypraw. Wszakże ciężko równie pyszny specjał rodem z PRL-u. Jakiś czas temu zdradzaliśmy sekret dawnych zapiekanek.

Podczas wizyty nad polskim morzem smakosze muszą liczyć się z wyższymi cenami w restauracjach. Nawet Czesi zwrócili uwagę na drożyznę w lokalach gastronomicznych. Mogłoby się wydawać, że proste potrawy takie, jak zapiekanki wcale nie podrożały. Prawda jest zgoła odmienna.

Okazuje się, że za zapiekanki nad morzem możemy zapłacić nawet kilkanaście złotych. Przeważnie cena specjału waha się od 12 do 15 złotych. Najtańsze z opcji kosztują 10 złotych. Trzeba przyznać, że jest to wysoka cena, jak za tak proste danie.

pilne-1616323242

Masowe zatrucie pokarmowe w Charkowie po zjedzeniu sushi

CZYTAJ DALEJ

Często zapiekanki przygotowywane są z gotowych produktów, które mogą pozostawiać wiele do życzenia. Mowa, chociażby o startym paczkowanym serze. W niektórych tego typu wyrobach króluje tłuszcz palmowy. Z pewnością nie należy on do najzdrowszych dodatków.

Na co zwracać uwagę podczas kupowania zapiekanki?

Nie tylko wysokie ceny powinny wywoływać oburzenie u smakoszy. Jakość specjałów serwowanych w niektórych miejscach także powinna być dla nas istotna. W przeciwnym wypadku możemy wydać spore pieniądze na zapiekanki, które kompletnie nie były tego warte.

Zazwyczaj zapiekanki sprzedawane są w rozmaitych budkach. Niekiedy na pierwszy rzut oka można ocenić jakość tamtejszych warunków sanitarnych. Jeśli mamy jakiekolwiek obiekcje, wówczas lepiej nie składać zamówienia.

Zapiekanki nad morzem sporo kosztują

Zapiekanki nad morzem sporo kosztują

(Canva / rlat)

Warto również zwracać uwagę na to, co znajduje się w zapiekankach. Wykaz składników powinien być ogólnodostępny i zawsze możemy o niego zapytać. Jeśli nasze pytanie nie spotka się z odpowiedzią, powinno to być dla nas sygnałem alarmowym.

Jak widać, cena za zapiekanki nie jest jedynym problemem, z którym możemy zetknąć się podczas pobytu nad morzem. Niestety, inne przekąski także mogą nas słono kosztować. Wspominaliśmy o tym w jednym z wcześniejszych artykułów

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Money

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Jak wykorzystać w kuchni liście babki lancetowatej?

Czytaj więcej >

Produkty

Czym różni się dżem od konfitury?

Czytaj więcej >
Grzyby

Produkty

Skażone grzyby w Niemczech

Czytaj więcej >

Produkty

Nowy pomysł inicjatora zakazu handlu w niedzielę

Czytaj więcej >
śliwki

Produkty

Dlaczego warto jadać śliwki?

Czytaj więcej >
Jaja na blacie

Produkty

Co oznacza kolor skorupki jajka?

Czytaj więcej >