Smakosze.pl
Ryba warta małą fortunę

Canva.com / JoeGough / industryview

Czesi o wysokich cenach jedzenia nad polskim morzem

3 Czerwca 2021

(Ostatnia zmiana: 12 Czerwca 2021)

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Doniesienia z ostatnich dni jednoznacznie potwierdzają, że ryba nad polskim morzem jest wyjątkowo cennym rarytasem. Czasami można za nią zapłacić ogromne pieniądze. W czeskich mediach pojawiły się wzmianki o paragonie, na którym dorsz, frytki i surówki zostały wycenione na 76 złotych.

Nie da się ukryć, że podczas wyprawy nad morze jedną z obowiązkowych pozycji do odhaczenia jest tamtejsza ryba. Niejeden smakosz z miłą chęcią skosztowałby takich rarytasów. Trzeba jednak liczyć się z wysokimi kosztami.

Ryba warta małą fortunę

W mediach regularnie pojawiają się wzmianki o tym, jak drogo może nas kosztować jedzenie w nadmorskich restauracjach. Okazuje się, że droga ryba zainteresowała również Czechów. Tamtejsze media poruszyły kwestię wysokich cen nad polskim morzem.

Już wcześniej wspominaliśmy o tym, jakie pieniądze trzeba zapłacić nawet za przekąski. Z roku na rok ceny są coraz wyższe. Jednak aktualnie można spotkać się z rekordowymi kwotami. Nawet za granicą wzbudzają one kontrowersje.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez portal WP Turystyka, jakiś czas temu České noviny poświęciły cały materiał drożyźnie w nadmorskich restauracjach w Polsce. Przytoczono tam historię jednego z klientów kołobrzeskiego lokalu. Ryba kosztowała go niemałe pieniądze.

Na paragonie mężczyzny widniała kwota 76 złotych. Obejmowała ona zamówienie, w którego skład wchodziły dorsz, frytki i zestaw surówek. Sama ryba kosztowała aż 61 złotych. Za kilogram trzeba by było zapłacić 140 złotych.

(Canva / 4kodiak)

Restauratorzy usprawiedliwiają wysokie ceny

Każdy smakosz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, z jakimi problemami borykały się przez kilka miesięcy lokale gastronomiczne. Aktualnie restauracje mogą ponownie przyjmować klientów. Część z nich zapewne chce odbić sobie wcześniejsze straty. Jednak to nie jedyna przyczyna wysokich cen.

Ludzie, którzy narzekają na wysokie ceny, nie mają pojęcia o tym, jak działają restauracje. Ja muszę nie tylko kupić produkty, ale również opłacić lokal, ZUS, dać pracownikom pensje i jeszcze utrzymać swoją rodzinę. Nie możemy serwować posiłków za zwrot kosztów — powiedział jeden z restauratorów, przytaczany przez portal WP Turystyka.

Z całą pewnością słowa restauratora są dobrym wyjaśnieniem wysokich cen w lokalach gastronomicznych. Nie zmienia to jednak faktu, że ryba za tak wysokie pieniądze może zwyczajnie odstraszać potencjalnych klientów, którzy zdecydowali się na wczasy nad polskim morzem.

Już sam fakt, że sprawą zainteresowali się nasi sąsiedzi zza granicy, daje sporo do myślenia. Rzecz jasna nie wszystkie nadmorskie restauracje są aż tak drogie. Jakiś czas temu wspominaliśmy o zadziwiającej cenie za niezwykle obfity obiad.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: WP Turystyka

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Ceny u Magdy Gessler są przytłaczające

Restauracje

Ile trzeba zapłacić za jedzenie w restauracji Magdy Gessler? Ceny zwalają z nóg

Czytaj więcej >
Kuchenne Rewolucje

Restauracje

Kuchenne Rewolucje żegnają zmarłą uczestniczkę programu

Czytaj więcej >
szef kuchni w pracy

Restauracje

Skandaliczna stawka dla kucharza w restauracji Nusr-Et

Czytaj więcej >

Restauracje

Zaskakujący rachunek podbija sieć

Czytaj więcej >
Magda Gessler nie była zachwycona

Restauracje

Niecodzienna sytuacja w Kuchennych Rewolucjach

Czytaj więcej >

Restauracje

Ile kosztują posiłki w restauracjach Magdy Gessler?

Czytaj więcej >