Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Jak skutecznie wyczyścić szafki kuchenne?

Jak skutecznie wyczyścić szafki kuchenne?

Kuchnia będzie lśniła czystością
canva/evgenyglazunov

Szafki kuchenne są szczególnie narażone na zabrudzenia. Osadzająca się na nich mieszanka tłuszczu i kurzu bywa naprawdę trudna do usunięcia. Są jednak skuteczne sposoby na zachowanie ich w czystości.

Brud gromadzący się na frontach szafek nie będzie spędzał nam snu z powiek, jeśli nie pozwolimy mu się nawarstwić. Zachowując regularność w sprzątaniu, uniemożliwimy bowiem jego zasychanie. Gdy zastosujemy dodatkowe triki, porządki będą jeszcze bardziej efektywne, a meble będą długo cieszyły oko.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Jak skutecznie wyczyścić szafki kuchenne?

Do sprzątania szafek warto użyć delikatnego detergentu np. płynu do mycia naczyń. Jego skład pomoże nam skutecznie pozbyć się tłuszczu w bezpieczny sposób. Przecierając szafki, dobrze jest kierować się zasadą „od góry do dołu". Dzięki niej kurz i inne zanieczyszczenia nie będą przenosiły się na wyczyszczone już powierzchnie.

Jeśli przetarcie mebli ściereczką nasączoną wodą z płynem nie wystarczy, możemy sięgnąć po sodę oczyszczoną lub ocet. Środki te skutecznie usuwają bardziej uporczywe zabrudzenia. Ocet usunie dodatkowo nieprzyjemne zapachy, jakie zaschnięty tłuszcz może wydzielać.

Sprzątając szafki, nie można zapomnieć o oczyszczeniu ich górnej części. To tam gromadzi się najwięcej kurzu. Powierzchnię na początek należy dokładnie odkurzyć np. przy pomocy wilgotnej ściereczki. Następnie możemy ją przetrzeć na mokro, używając wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub octu.

Na przyszłość warto zabezpieczyć górne części mebli papierowym lub folią. Idealnie zakryta powierzchnia nie przyjmie kurzu. Wystarczy więc później usunąć papier i zmyć delikatnie powierzchnię lub po prostu przetrzeć położoną folię. Na naszej stronie znajdziecie również inne porady dotyczące sprzątania kuchni. W tym artykule znajdują się wskazówki jak dobrze wyczyścić piekarnik. Z tego natomiast dowiecie się jak pozbyć się przykrych zapachów z lodówki.

Woda z octem jest idealna do sprzątania
Woda z octem jest idealna do sprzątania

Źródło zdjęcia: canva/FotoHelin Images

Dziękujemy, że jesteś z nami i zapraszamy na darmową, zamkniętą grupę na Facebooku tylko dla Smakoszy

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: kuchenny

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi: Kuchnia Ocet