Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Jak za pomocą octu wyczyścić piekarnik?
Monika Dec
Monika Dec 01.11.2021 01:00

Jak za pomocą octu wyczyścić piekarnik?

Projekt bez tytułu - 2021-11-01T125349.328
canva/mac99

Czyszczenie piekarnika nie od dziś uważane jest za niezbyt uwielbianą czynność. Wszystko może ulec zmianie, jeśli poznasz prostą metodę, dzięki której będzie lśnił on prawdziwą czystością. Wystarczy sięgnąć po zwykły ocet, który z całą pewnością masz w swojej kuchennej szafce.

Piekarnik należy zdecydowanie do podstawowego sprzętu kuchennego. Jak najszybciej go wyczyścić? Zamiast drogich detergentów, sięgnij po wodę z octem. Efekt z pewnością przejdzie wszelkie oczekiwania. Poniżej, zdradzamy, jak się do tego zabrać.

Jak wyczyścić piekarnik za pomocą wody z octem?

Zdarza się, że piekarnik jest najbardziej zaniedbanym sprzętem kuchennym pod względem czystości. Nie zawsze wiemy, jak się po prostu zabrać za poradzić sobie ze znajdującym się w nim nieraz zaschniętym tłuszczem.

Aby solidnie wyczyścić piekarnik, wystarczy zmieszać wodę z octem i umyć nią jego wnętrze. Taka prosta mieszanka, nie dość, że ekspresowo poradzi sobie z większością zabrudzeń, to dodatkowo nie będziemy mieć żadnych problemów z jej zapachem, który szybko się ulotni i nie "wsiąknie" w przygotowane przez nas posiłki.

Jeśli piekarnik jest mocno zabrudzony i nie radzisz sobie z jego wymyciem za pomocą "zwykłej ściereczki". Sięgnij po szczoteczkę do zębów lub zwiń kulkę z folii aluminiowej. Nie mamy wątpliwości, że już po kilku chwilach będzie lśnił czystością.

Gdy wyczyścimy piekarnik, warto poznać jego ukryte funkcje. Przeczytacie o nich w tym artykule. Szczególnie warto, zwrócić uwagę na znajdującą się pod nim szufladę - wcale nie służy do przechowywania sprzętu AGD. Więcej na jej temat przeczytasz tutaj.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: kobiece inspiracje

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi: