Piekarnik może Cię zaskoczyć
Pixabay / domowik

Nieznane funkcje piekarnika

Piekarnik jest jednym z podstawowych urządzeń, którego nie powinno zabraknąć w żadnej z kuchni. Dzięki niemu możemy przygotować rozmaite potrawy. Okazuje się, że piekarnik może mieć pewne sekrety. Niektóre z nich wyposażono w funkcję samoczyszczenia, automatyczne programy oraz książkę kucharską.

Nie da się ukryć, że piekarnik jest bliski sercom wielu smakoszy. Niejednokrotnie mogliśmy przekonać się o tym, jak bardzo przydatne jest to urządzenie. Mało kto spodziewałby się, że zwykły piekarnik może być wyposażony w takie funkcje.

Czym może nas zaskoczyć piekarnik?

Niedawno wspominaliśmy o tym, że piekarnik nie bez powodu posiada dolną szufladę. Warto wiedzieć, do czego ona służy. Niepozorne urządzenie może być pełne rozmaitych gadżetów i niekonwencjonalnych rozwiązań, które znacząco ułatwiają życie.

Nowy piekarnik przeważnie nie wzbudza u nas większych emocji. Doceniamy jego praktyczność, jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak interesującą technologię w nim wykorzystano. Dziś przyjrzymy się tym ukrytym funkcjom.

Coraz częściej piekarnik jest wyposażany w prowadnice teleskopowe lub wózki. Za ich sprawą po otwarciu blachy same wysuwają się z urządzenia. Jednak na tym nie koniec zaskoczeń. Co jeszcze ukrywają piekarniki?

Zupa pomidorowa z wyjątkowym dodatkiemZupa pomidorowa z wyjątkowym dodatkiemCzytaj dalej

Czasami nowy piekarnik może posiadać ekran LCD. Wówczas niewykluczone, że odnajdziemy na nim książkę kucharską. Część urządzeń pozwala na wgrywanie własnych receptur przez USB. Z pewnością jest to rozwiązanie godne uwagi.

Piekarnik skrywa pewne sekrety

Ciekawym rozwiązaniem jest opcja samoczyszczenia. Dzięki niej piekarnik z łatwością doprowadzimy do porządku. Jeśli urządzenie pokryte jest emalią katalityczną, wówczas samo czyści się z tłuszczu i zabrudzeń. Z kolei piekarnik z funkcją pyrolizy spala nieczystości, a my musimy po prostu zmieść popiół.

Warto również zwrócić uwagę na automatyczne programy. Piekarnik z taką funkcją pozwoli nam wybrać odpowiedni sposób obróbki termicznej do danej potrawy. Wystarczy wybrać, to co nas interesuje. Resztą zajmie się już sam piekarnik.

Nowy piekarnik może również mieć funkcję pieczenia dwóch potraw naraz. Wówczas w segmentach panują różne temperatury, a aromaty się nie przenikają. W związku z tym nie ryzykujemy rozczarowania w postaci ciasta o woni pieczeni.

Z całą pewnością nowoczesny piekarnik może nam ułatwić życie. Jeżeli planujemy zmianę urządzenia, powinniśmy zapoznać się z funkcjami nowych piekarników. Dzięki temu pieczenie domowego chleba może być jeszcze prostsze.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Kobiece Inspiracje

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł