Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Jarosław Gowin o otwarciu gastronomii
Monika Dec
Monika Dec 19.04.2021 02:00

Jarosław Gowin o otwarciu gastronomii

gastronomia
Pixabay / congerdesign

Branża gastronomiczna szczególnie ucierpiała w wyniku pandemii koronawirusa. Lokale są zamknięte już od połowy października i wciąż brakuje "zielonego światła" na ich otwarcie. Nadzieję restauratorom dał jednak minister Rozwoju Pracy i Technologii Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin o otwarciu gastronomi

Polityk w programi In Business mówił o konieczności przygotowania się na nowe "postpandemiczne czasy". Wskazał również branże, które powinny zostać odmrożone w pierwszej kolejności. Są to hotelarstwo oraz gastronomia.

Jarosław Gowin mówił o tym, że nie zamknięcie tych gałęzi gospodarki jest niezwykle kosztowne dla państwa. Dlatego, powinno się jak najszybciej wprowadzić certyfikaty dla osób zaszczepionych, aby mogły swobodnie korzystać z usług gastronomicznych oraz hotelarskich.

Zdaniem polityka, jeśli koncerny farmaceutyczny dotrzymają słowa, to stopniowe rozmrażanie gospodarki powinno się rozpocząć już na początku maja. Apelują o to sami restauratorzy, o czym pisaliśmy tutaj. Rząd nie chce pozostawić ich jednak bez pomocy i planuje wprowadzić tzw. bon gastronomiczny. Na czym będzie on polegał?

Na czym będzie polegał bon gastronomiczny?

Wprowadzenie specjalnego bonu gastronomicznego miałoby zachęcić Polaków do korzystania z ofert restauracji. Nie ma jednak jeszcze szczegółowych informacji na temat tego, jak w praktyce miałoby ono wyglądać.

Mówi się o tym, że miałby on wynosić 400 złotych, a jego dystrybucją mieliby się zająć pracodawcy, których zadaniem byłoby go rozprowadzenie wśród swoich pracowników. Wciąż czekamy jeszcze na oficjalne szczegóły rozwiązania.

Gdyby rząd zdecydował się na wprowadzenie takiego rozwiązania, byłby to już drugi taki bon. Pierwszy z nich turystyczny - to dodatkowe 500 zł na wakacje w Polsce dla każdego dziecka lub 1000 zł dla dziecka z niepełnosprawnością.

Z pewnością będziemy informować o dalszych szczegółach zarówno odmrażania branży gastronomicznej, jak i szczegółów bonu gastronomicznego.

Polecamy nasze pozostałe artykuły. Dowiesz się z nich m.in. o szczegółach kaucji na szklane i plastikowe butelki.

undefined

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: business insider/ wtv/bankier/money

Tagi: restauracja