Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Jedzenie promowane przez Sanah notorycznie trafia na śmietnik. Przedstawiciele Żabki zabrali w tej sprawie głos
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 13.11.2023 08:19

Jedzenie promowane przez Sanah notorycznie trafia na śmietnik. Przedstawiciele Żabki zabrali w tej sprawie głos

Wielka Uczta z Sanah
TikTok @michal_poland ; TRICOLORS / East News

Sanah zdecydowała się niedawno na zaskakującą współpracę. Wraz z siecią sklepów Żabka stworzyła linię przekąsek. Do internetu trafiły informacje, że jedzenie jest niewypałem, przez co wciąż trafia na śmietnik. Stanowisko w tej kwestii zajęło biuro prasowe Grupy Żabka.

Sanah promowana przez Żabkę zaskoczyła konsumentów

Sanah to jedna z najpopularniejszych wokalistek ostatnich czasów. Niedawno nawiązała zaskakującą dla wszystkich współpracę. Wraz z siecią sklepów Żabka stworzyła linię własnych przekąsek. Produkty występują pod wspólną nazwą “Uczta z Sanah”. 

W ofercie, pod którą podpisała się artystka znajdziemy trzy pozycje. Są to: kanapka z indykiem, serkiem śmietankowym, ogórkiem zielonym i ketchupem z nutką róży, focaccini inspirowana pizzą hawajską, podawana z szynką, serem mozzarellą, ananasem i sosem majonezowo-pomidorowym oraz sałatka z kuskusem perłowym i cukinią. Okazuje się jednak, że część asortymentu, zamiast w żołądkach, ląduje w kubłach na śmieci. Sytuację skomentowało biuro prasowe Żabki.

Uczta na wynos.jpg
Źródło własne
Kroję jabłka i dodaję do nich płatki owsiane. W kilka chwil mam pyszne śniadanie dla swojej rodziny

Jedzenie od Sanah wzbudza mieszane uczucia

Internauci ochoczo dzielą się swoimi przemyśleniami dotyczącymi “Uczty z Sanah”. Opinie są jednak podzielone. Niektórym osobliwe połączenia smakowe pasują, dla innych są niejadalne. Najwięcej emocji wzbudza jednak niedawno nakręcony film.

Na udostępnionym na TikToku nagraniu, które pojawiło się na profilu @michal_poland, widać produkty od Sanah w kontenerze na śmieci. Autor nagrania sugeruje, że linia przekąsek okazała się klapą i nie sprzedaje się przed terminem ważności. W efekcie pracownicy Żabki zmuszeniu są do jej wyrzucania. Film odtworzony został ponad 1,5mln razy.

Pod nagraniem zaroiło się od komentarzy. Nawet tu jednak internauci nie mogli dojść do porozumienia. Niektórzy nie dziwili się temu widokowi, twierdząc, że miejsce tych produktów jest właśnie na śmietniku. Inni zaś deklarowali, że ich zdaniem przekąski promowane przez Sanah są smaczne.

Żabka zabiera głos w sprawie przekąsek od Sanah

Kontrowersyjne nagranie trafiło do przedstawicieli Żabki. Biuro prasowe przekazało oświadczenie do redakcji serwisu Plotek:

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji podjęliśmy kroki w celu wyjaśnienia sprawy oraz przypomnieliśmy wszystkim naszym franczyzobiorcom, jak należy utylizować produkty, które są po terminie ważności

-czytamy w komunikacie.

Dodatkowo Grupa Żabka chwali się, że sprzedaż “Uczty” jest na zadowalającym poziomie. Konsumenci kupili już ponad pół miliona tych produktów.

Żabka podniosła jeszcze jedną ważna kwestię. Stanowczo sprzeciwia się marnowaniu jedzenia.

Angażujemy pracowników, klientów i franczyzobiorców w inicjatywy z tym związane, m.in. zachęcamy naszych franczyzobiorców, aby produkty z krótką datą ważności przekazywane były organizacjom pozarządowym, takim jak Caritas, Federacja Polskich Banków Żywności czy Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

-informuje Żabka w dalszej części oświadczenia.

A czy wy mieliście okazję kosztować już “Uczty od Sanah”?

Ci, którzy narzekają na ceny w Żabce, powinny z daleka omijać to miejsce. Swoją własną ucztę możesz mieć dzięki przygotowaniu tej rewelacyjnej sałatki.

Źródło: fakt, TikTok @michal_poland