Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Kawałki szkła w uwielbianym produkcie
Monika Dec
Monika Dec 30.04.2021 02:00

Kawałki szkła w uwielbianym produkcie

sklep
canva/ Mattias Gronlund

GIS dba o bezpieczeństwo konsumentów. Na bieżąco bada produkty pod kątem błędnie opisanych składów lub znajdujących się w nich niebezpiecznych substancji. Co jakiś czas instytucja decyduje się na wycofanie produktów, które nie spełniają określonych wymogów.

Główny Inspektorat Sanitarny właśnie poinformował o wycofaniu z obrotu jednej partii zielonego pesto ekologicznego marki LA BIO IDEA. Poniżej podajemy dokładne informacje odnośnie wycofanego produktu. Masz go w domu? Koniecznie go wyrzuć lub zwróć do sklepu!

  • nazwa produktu: PESTO SYCYLIJSKIE BIO 130 g marki LA BIO IDEA

  • numer partii: LE 288A FCP9

  • data minimalnej trwałości: 10/2023

  • producent: F.LLI Contorno SR, Via Ferdinando Gangitano 4, 90123 Palermo (PA), Włochy

  • dystrybutor: Bio Planet S.A., Wilkowa Wieś 7, 05-084 Leszno

GIS poinformował, że w partii produktu mogą zajmować się kawałki szkła. Ekologiczne pesto nie jest jedynym produktem, który w ostatnim czasie został wycofany ze sprzedaży. Poniżej przypominamy, co jeszcze GIS uznał za niezdatne do spożycia.

Produkty wycofane w ostatnim czasie przez GIS

W ostatnim czasie Główny Inspektorat Sanitarny wycofał kilka produktów z obiegu. Zalecił konsumentom niezwłocznie pozbyć się ich z domu: wyrzucić lub oddać do sklepu. W przypadku ich wcześniejszego zjedzenia oraz wystąpienia niepokojących objawów należy niezwłocznie udać się do lekarza.

GIS wycofał z obiegu między innymi partię parówek marki Kraina Wędlin, które są sprzedawane w Biedronce. Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule.

Sanepid ostrzega również wszystkich konsumentów przed partią czekoladowej posypki dekoracyjnej do ciast BIO VEGAN. Wycofaniu podlegają partie produktu 190109101 z datą ważności 30.11.2021, 190124301 i terminem spożycia 31.01.2022 oraz 200054901 z trwałością do 31.05.2022.

Wyżej wymienione partie produktu mogą powodować reakcje alergiczne, ponieważ wbrew zapewnieniom producenta, o tym, że są bezglutenowe mogą niestety zawierać gluten.

Więcej o wycofanych przez GIS produktach przeczytasz w tym artykule.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: wp/ radio zet

Zapraszamy na nasz Instagram

undefined

Tagi: