Smakosze.pl
lody

instagram/@frizoluszek i canva/dd

Mama 9-latka apeluje do rodziców, chodzi o słynne lody

10 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Lody Ekipy stały się prawdziwym fenomenem! Na ich punkcie dosłownie zwariowali Ci młodsi, a nawet nieco starsi smakosze. Produkt wyprzedaje się niemal na pniu, ale budzi także sporo emocji. Niedawno ogromne emocje wzbudził list pewnej zatroskanej mamy do Kuriera Olsztyńskiego.

Lody Ekipy budzą spore emocje. Produkt wyprzedaje się jak szalony, ciężko dostać go w popularnych sklepach. Niestety, budzi również negatywne odczucia. Szerokim echem obił się list mamy 9-latka do Kuriera Olsztyńskiego.

Kupił lody Ekipy, wrócił zalany łzami

Kiedy 9-latek dowiedział się, że w jego osiedlowym sklepie są dostępne lody Ekipy, nawet przez moment nie krył radości. W końcu jest to obiekt pożądania każdego nastolatka w Polsce. Niestety, chłopiec nie przewidział jednej rzeczy.

Gdy chłopak zobaczył ukochane lody, od razu postanowił kupić ich aż 8 sztuk. Jego radość trwała krótko. Lody okazały się bardzo drogie. Nastolatek stracił wszystkie swoje oszczędności. Za 8 lodów musiał zapłacić aż 80 złotych.

Mama chłopca postanowiła zaapelować do innych rodziców o rozsądek i uświadomić ich, ile kosztuje popularny smakołyk. Jest to bardzo wysoka cena, nie każdy może po prostu pozwolić sobie na aż taki wydatek! Co kobieta dokładnie napisała w swoim liście?

Mama 9-latka apeluje do innych rodziców. Chodzi o słynne lody Ekipy

Lody Ekipy biją rekordy popularności, ale rodzice nie zawsze zdają sobie sprawę, jaki jest koszt tego smakołyku. Mama 9-latka z Olsztyna w liście do redakcji lokalnej gazety pisze, że syn stracił na nie całe swoje kieszonkowe.

"Pech chciał, że wziął 100 zł ze skarbonki i pobiegł uradowany do sklepu, wziął 8 lodów, bo pierwszy raz udało mu się je dostać w sklepie i… Przy kasie szok: 80 zł !!! Sklepowej nawet nie przyszło do głowy zapytać się 9-latka czy widział, jaka jest cena (syn był przekonany, że kosztują 2,50 zł), gdyby miał przy sobie 10 zł, sytuacja byłaby prosta: wystarczyłoby mu tylko na jednego, zabrakłoby mu 70 zł, pewnie taką informację by otrzymał."

Mama rozczarowanego chłopca zwraca uwagę rodzicom, aby zachowali czujność i kontrolowali sposób wydawania oszczędności swoich dzieci. Niestety, wiele z nich nie jest jeszcze na tyle asertywnych, aby zreflektować się przy kasie, jaka jest cena danego produktu. Wysoka cena lodów nie jest jednak winą firmy Koral. Marka rekomenduje, aby ich wersja 50 ml - kosztowała 2 zł, a wariant XL -65 ml.

O lodach Ekipy zrobiło się ostatnio głośno również za sprawą Katarzyny Bosackiej. Dziennikarka w mocnych słowach skomentowała skład tego uwielbianego przez najmłodszych produktu. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: popularne/ kurier olsztyński

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Warzywa w końcu staniały

Produkty

Ceny warzyw na bazarach spadają

Czytaj więcej >
banan

Produkty

Czy można jeść banany z czerwonymi liniami w środku?

Czytaj więcej >

Produkty

Ceny lodów nie przestają szybować

Czytaj więcej >
Oszustwo na cebulę

Produkty

Nieudane oszustwo "na cebulę"

Czytaj więcej >

Produkty

Ogromne zmiany we wszystkich produktach. Unia Europejska już zdecydowała

Czytaj więcej >

Produkty

Niskie ceny sprzętów i akcesoriów kuchennych w Biedronce

Czytaj więcej >