Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Kuchnia Smakoszy > MOPS poszukuje wolontariuszy do pomocy ze święconkami. Dary mają trafić do chorych i samotnych
Przemysław Bociąga
Przemysław Bociąga 26.03.2024 10:51

MOPS poszukuje wolontariuszy do pomocy ze święconkami. Dary mają trafić do chorych i samotnych

święconka
Fot. East News/Piotr Molecki

Organizacje pozarządowe w Lesznie przygotowały paczki żywnościowe. Mają one przed świętami trafić do potrzebujących z miasta i okolic. Poszukiwane są teraz osoby, które dostarczą przesyłki do adresatów. Ma się to odbyć na zasadzie wolontariatu.

Leszczyńskie święconki

Święta Wielkanocne to czas święcenia pokarmów, ale też dzielenia się nimi. Choć przy okazji Bożego Narodzenia w całej Polsce działają liczne akcje pomocowe skierowane do potrzebujących, przy Wielkanocy słyszymy o tym zdecydowanie rzadziej. A przecież chorzy i samotni muszą sobie radzić przez cały rok.

Jednym z miast, gdzie taka inicjatywa ma duży wymiar, jest Leszno. Tamtejsze organizacje i stowarzyszenia przygotowały paczki, które mają trafić właśnie do tych potrzebujących. Teraz trwa poszukiwanie wolontariuszy, którzy rozniosą taką „święconkę”.

wydawanie pomocy
fot. Canva
Wszyscy przepadają za moim pasztetem. Wybitny smak zawdzięcza chrzanowej pierzynce Kapary mają działanie antynowotworowe. Niestety, nie każdy może je jeść

Poszukiwanie wolontariuszy

Paczek jest niemało, bo aż 600. Przygotowały je instytucje samorządowe i pozarządowe. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej połączył w tym celu siły z Leszczyńskim Bankiem Żywności i stowarzyszeniem Leszczyński Bumerang.

Efektem współpracy jest 600 paczek, z których dwie trzecie trafi do potrzebujących na terenie Leszna. Pozostałe 200 musi wyruszyć w podróż do okolicznych miejscowości. Apel instytucji o pomoc wolontariuszy opublikował lokalny portal elka.pl. 

Paczki w Wielką Sobotę

Apelujemy do ludzi dobrej woli, którzy chcieliby ofiarować trochę swojego czasu na dostarczenie paczki i kilku minut rozmowy, bo wiemy od obdarowywanych, jak bardzo jest ona dla nich ważna – powiedziała w rozmowie z elka.pl dyrektor MOPR Donata Majchrzak-Popławska.

Informuje ona, że paczki będą ostatecznie pakowane w piątek, a czas na dostarczenie ich to Wielka Sobota. W końcu to święconka. Paczki będą też poświęcone, zanim trafią do potrzebujących. Osoby chętne do pomocy mogą skontaktować się z MOPR w Lesznie lub stowarzyszeniem Bumerang Leszczyński.

Dowiedz się też, z czego powinien składać się koszyczek święconego i poznaj najlepszy sposób na farbowanie jajek we wzory.

pakowanie paczki z pomocą
fot. Canva