Nigdy nie wyrzucaj łupin po orzechach włoskich, są cenniejsze niż myślisz. Mało kto o tym wie
Orzechy włoskie są nie tylko smaczne, ale też zdrowe. Warto włączyć je do swojej diety i cieszyć się ich smakiem oraz właściwościami. Jednak, co zrobić z łupinami po orzechach włoskich? Nie wyrzucać! Mamy doskonały patent na to, jak wykorzystać cenne właściwości łupin.
Orzechy włoskie w naszej kuchni
Lubimy jeść orzechy włoskie, bo mają pyszny smak i działają dobroczynnie na nasze zdrowie. Dodajemy je do owsianki, deserów i ciast. Można dorzucić je do sałatki lub dodać do aromatycznego sosu. Jedzenie orzechów włoskich wspomaga pracę naszego mózgu i dobrze działa na układ sercowo-naczyniowy.
Doskonale znamy zastosowanie orzechów włoskich w kuchni. Jednak, co zrobić z łupinami po orzechach włoskich? Na pewno nie wyrzucajcie ich do kosza. Warto wiedzieć, że łupiny pełne są cennych właściwości. Skutecznie możemy je wykorzystać.
Nie wyrzucaj łupin po orzechach włoskich. Są cenne!
Łupiny orzechów włoskich były wykorzystywane od wieków w medycynie ludowej. Robiono z nich odwary, które pomagały podczas jesiennych i zimowych infekcji. Leczyły przeziębienie, grypę i zapalenie oskrzeli. Łupiny orzecha włoskiego były też pomocne w leczeniu wrzodów i w łagodzeniu stanów zapalnych organizmu.
Wszystko dlatego, że łupiny orzecha włoskiego bogate są w witaminy: A, B, C i E . Zawierają też białka roślinne, kwasy askorbinowe, magnez, potas, żelazo i jod. Są prawdziwą bombą witaminową. Dlatego nie mogą trafić do kosza. Warto zrobić z nich napar.
Jak zrobić napar z łupin orzechów włoskich?
Napar z łupin orzechów włoskich pomoże przy uporczywym kaszlu, leczeniu przeziębień i zapaleniu oskrzeli. Obniży też poziom cukru we krwi i poprawi wygląd skóry oraz włosów . Do zrobienia naparu potrzebujemy:
- 8 orzechów włoskich
- 1 cebulę
- 2 łyżki miodu
- 1 laskę cynamonu
- imbir
Orzechy musimy zmiażdżyć razem z łupinami, a nieobraną cebulę pokroić w cząstki. Do garnka wkładamy łupiny, cebulę, laskę cynamonu i imbir. Wszystko zalewamy zimną wodą. Doprowadzamy do wrzenia i gotujemy 15 minut pod przykryciem.
Następnie zdejmujemy garnek z gazu, odstawiamy przykryty na pół godziny i przecedzamy napar. Gdy przestygnie, dodajemy miód. Pijemy trzy razy dziennie po szklance naparu. Warto napar podgrzać przed podaniem. Pisaliśmy o tym, jak rozłupać orzechy włoskie. Informowaliśmy, co można zrobić z zielonych orzechów włoskich.