Smakosze.pl
Przykra niespodzianka w jedzeniu

Canva / Joshua Resnick

Okropne znalezisko w kanapce

11 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Czasami podczas jedzenia możemy natknąć się na przykre znaleziska. Przekonał się o tym jeden z klientów sklepu spożywczego. Mężczyzna kupił sobie gotową kanapkę. Kiedy zaczął ją jeść, okazało się, że w jej wnętrzu ukrywał się nieproszony gość. W posiłku znajdował się żywy żuk.

Z pewnością insekty w jedzeniu nie należą do najapetyczniejszych znalezisk. Zwłaszcza jeśli przekonujemy się o tym dopiero w trakcie konsumpcji. Mężczyzna zdążył wziąć kilka gryzów kanapki, zanim zorientował się, że coś się w niej rusza.

Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Żuk w kanapce ze sklepu

Sklepowe kanapki przeważnie nie wzbudzają u nas większych obaw. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy regularnie sięgają po tego typu posiłki. Mało kto spodziewałby się, że w kanapce może znajdować się żywy robak.

Jakiś czas temu wspominaliśmy o przykrym rozczarowaniu posiłkiem z sieci McDonald's. Dziś przyjrzymy się sytuacji, która miała miejsce w Sanoku. Mężczyzna kupił gotową kanapkę w jednym z tamtejszych sklepów. Nie podejrzewał, że czeka go niemiła niespodzianka.

Mężczyzna zaczął jeść zakupioną kanapkę. Po kilku kęsach zorientował się, że coś się w niej rusza. Po bliższym przyjrzeniu się dostrzegł w niej sporego żuka. Mężczyzna podzielił się swoim odkryciem z portalem Esanok.pl. Właśnie stamtąd pochodzą zdjęcia wykorzystane w artykule.

Pieczone kotlety schabowe

Prosty sposób na kotlety schabowe z piekarnika z chrupiącą panierką

CZYTAJ DALEJ

- Dzisiaj znalazłem to podczas jedzenia produktu z jednego ze sklepów. Robal był żywy. Żuk był wewnątrz bułki, prawie go ugryzłem - napisał mężczyzna przytaczany przez portal Esanok.pl.

Sprawa została zgłoszona na sanepid

Oprócz poinformowania mediów mężczyzna zwrócił się do sklepu, w którym kupił kanapkę oraz do sanepidu. Rozczarowany klient otrzymał zwrot pieniędzy. Sam sklep został również skontrolowany przez inspektorów sanepidu.

Na miejscu nie wykryto żadnych nieprawidłowości. W pozostałym pieczywie nie znaleziono robaków. Sprawdzono także zabezpieczenia przeciwko insektom. Po wszystkim sporządzono protokół.

Postępowanie w tej sprawie będzie jeszcze kontynuowane. Nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwanie na ewentualne nowe doniesienia. Z pewnością lepiej sprawdzać co znajduje się w gotowych kanapkach, zanim weźmiemy się za pałaszowanie. W jednym z wcześniejszych artykułów wspominaliśmy o korzyściach płynących z jedzenia owadów. Jednak żuki raczej się do nich nie zaliczają.

Robak w jedzeniu

Robak w jedzeniu

(Esanok.pl)

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Esanok.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >
Czy można jeść surową cukinię?

Produkty

Czy można jeść surową cukinię?

Czytaj więcej >