Smakosze.pl
Oszczędzanie na jedzeniu

Marek BAZAK/East News, casanisaphoto, Getty Images Pro

Czujesz, że wydajesz za dużo pieniędzy na jedzenie? Magda zdradziła sposoby na oszczędzanie na żywności

7 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Oszczędzanie w dobie podwyżek podatków i cen żywności nie jest proste - każdy z nas musi nauczyć się stosunkowo nowych warunków. Magda, która prowadzi popularny portal magdam.com.pl opracowała poradnik jak oszczędzać na jedzeniu. Dowi

Oszczędzanie nie jest łatwe, a każdy, kto próbował odmówić sobie przyjemności, by móc odłożyć parę groszy, doskonale wie, jak to jest. Na szczęście w Internecie na portalu magdam.com.pl zaprezentowano kilka porad, które ułatwią cały proces. 

Dzięki nim będziesz wiedzieć co i w jaki sposób kupować, aby płacić mniej, a przy okazji móc kupować więcej żywności. Na pierwszy ogień idzie planowanie, które jest całkowitą podstawą.

Oszczędzanie wymaga planowania

Warto przed zakupami sporządzić listę potrzebnych produktów, a same produkty przejrzeć w Internecie, zwracając szczególną uwagę na cenę, skład oraz gramaturę. W różnych sklepach nakładane są inne ceny na te same produkty - więc trzeba dokładnie opracować plan działania.

Dzięki temu nasza uwaga nie zostanie przejęta przez interesujący przedmiot, który jednak nie jest nam w żadnym wypadku potrzebny. Uchronimy się przed losowym zakupem, który z wielkim prawdopodobieństwem wyląduje na dnie szafki, a następnie zostanie wyrzucony.

Kupując duże ilości towarów, trzeba przyłożyć się także do odpowiedniego przechowywania. Duże koszty generuje częste kupowanie mleka czy masła tylko dlatego, że ktoś z domowników zapomniał schować je do lodówki i się zepsuło. 

Zalecamy korzystanie z dużych pojemników, które oferują hermetyczne zamknięcie. Trzymanie w nim produktów znacznie opóźnia psucie się, a także niweluje przenikanie zapachami, pomiędzy żywnością. Łatwiej jest także zachować czystość, ponieważ jedzenie nie ma bezpośredniego kontaktu z lodówką czy szafką. 

Chcesz zapoznać się z kulinarnymi poradami? Tutaj zdradzamy czy można odkroić od pomidora spleśniała część. W tym artykule poruszamy temat odpowiedniego wyciskania czosnku. 

Aby oszczędzać, gotuj sam

Jeśli nie chcesz wydawać setek złoty w miesiącu na posiłki jedzone na mieście, zacznij gotować we własnym domu. Za jedzenie na wynos przepłaca się spore ilości pieniędzy, a nierzadko można przygotować nawet lepsze dania, jeśli ma się odpowiedni przepis. Nie warto kupować również towarów z krótką datą przydatności do spożycia. 

Jak czytamy na magdam.com.pl produkty z krótką datą przydatności są nierzadko dostępne w atrakcyjniejszych cenach, jednak nigdy nie decydujmy się na ich zakup, jeśli istnieje ryzyko, że nie uda nam się ich wykorzystać. Kusząca cena jest w ich przypadku bardzo często pułapką – zamiast oszczędności generuje tylko niepotrzebny koszt.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: magdam.com.pl 

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >
Szypułki truskawek mają pewne sekrety

Porady

Czy szypułki z truskawek są jadalne?

Czytaj więcej >
Grzyby o odpychającej goryczy

Porady

Goryczak żółciowy - grzyb, którego lepiej omijać

Czytaj więcej >
Pokrzywy

Porady

Prosty sposób na odżywczy nawóz z pokrzywy

Czytaj więcej >
Puszka w misce z lodem

Porady

Genialny trick na schłodzenie każdego napoju w dwie minuty

Czytaj więcej >
Jaki bób wybrać?

Porady

Jak wybrać świeży bób?

Czytaj więcej >