Oszczędzanie na jedzeniu
Marek BAZAK/East News, casanisaphoto, Getty Images Pro

Czujesz, że wydajesz za dużo pieniędzy na jedzenie? Magda zdradziła sposoby na oszczędzanie na żywności

Oszczędzanie w dobie podwyżek podatków i cen żywności nie jest proste - każdy z nas musi nauczyć się stosunkowo nowych warunków. Magda, która prowadzi popularny portal magdam.com.pl opracowała poradnik jak oszczędzać na jedzeniu. Dowiesz się z niego kilku porad, które pozwolą zatrzymać ci znacznie więcej pieniędzy w portfelu.

Oszczędzanie nie jest łatwe, a każdy, kto próbował odmówić sobie przyjemności, by móc odłożyć parę groszy, doskonale wie, jak to jest. Na szczęście w Internecie na portalu magdam.com.pl zaprezentowano kilka porad, które ułatwią cały proces.

Dzięki nim będziesz wiedzieć co i w jaki sposób kupować, aby płacić mniej, a przy okazji móc kupować więcej żywności. Na pierwszy ogień idzie planowanie, które jest całkowitą podstawą.

Oszczędzanie wymaga planowania

Warto przed zakupami sporządzić listę potrzebnych produktów, a same produkty przejrzeć w Internecie, zwracając szczególną uwagę na cenę, skład oraz gramaturę. W różnych sklepach nakładane są inne ceny na te same produkty - więc trzeba dokładnie opracować plan działania.

Dzięki temu nasza uwaga nie zostanie przejęta przez interesujący przedmiot, który jednak nie jest nam w żadnym wypadku potrzebny. Uchronimy się przed losowym zakupem, który z wielkim prawdopodobieństwem wyląduje na dnie szafki, a następnie zostanie wyrzucony.

Nie masz 60 lat i chcesz zrobić zakupy spożywcze w godzinach dla seniorów? Kary pieniężne są niebotyczne, lepiej nie próbowaćNie masz 60 lat i chcesz zrobić zakupy spożywcze w godzinach dla seniorów? Kary pieniężne są niebotyczne, lepiej nie próbowaćCzytaj dalej

Kupując duże ilości towarów, trzeba przyłożyć się także do odpowiedniego przechowywania. Duże koszty generuje częste kupowanie mleka czy masła tylko dlatego, że ktoś z domowników zapomniał schować je do lodówki i się zepsuło.

Zalecamy korzystanie z dużych pojemników, które oferują hermetyczne zamknięcie. Trzymanie w nim produktów znacznie opóźnia psucie się, a także niweluje przenikanie zapachami, pomiędzy żywnością. Łatwiej jest także zachować czystość, ponieważ jedzenie nie ma bezpośredniego kontaktu z lodówką czy szafką.

Chcesz zapoznać się z kulinarnymi poradami? Tutaj zdradzamy czy można odkroić od pomidora spleśniała część. W tym artykule poruszamy temat odpowiedniego wyciskania czosnku.

Aby oszczędzać, gotuj sam

Jeśli nie chcesz wydawać setek złoty w miesiącu na posiłki jedzone na mieście, zacznij gotować we własnym domu. Za jedzenie na wynos przepłaca się spore ilości pieniędzy, a nierzadko można przygotować nawet lepsze dania, jeśli ma się odpowiedni przepis. Nie warto kupować również towarów z krótką datą przydatności do spożycia.

Jak czytamy na magdam.com.pl produkty z krótką datą przydatności są nierzadko dostępne w atrakcyjniejszych cenach, jednak nigdy nie decydujmy się na ich zakup, jeśli istnieje ryzyko, że nie uda nam się ich wykorzystać. Kusząca cena jest w ich przypadku bardzo często pułapką – zamiast oszczędności generuje tylko niepotrzebny koszt.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: magdam.com.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł