Stare naczynia zyskują na wartości
Nie da się ukryć, że większość smakoszy sprzedałaby takie naczynia za niewielkie pieniądze. Okazuje się, że wraz z upływem lat zyskują one sporo na wartości. Nieświadomie możemy być posiadaczami sporej fortuny.
Klasyk z PRL-u za duże pieniądze
Przeważnie zakładamy, że nasze stare przedmioty są warte śmieszne pieniądze. Bez większego zastanowienia pozbywamy się ich. Jednak talerze, kubki i inne elementy wykonane z porcelitu dziś możemy sprzedać za atrakcyjne pieniądze.
Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Fakt, z którego pochodzi zdjęcie wykorzystane powyżej, na osoby, które posiadają naczynia o charakterystycznym zabarwieniu, mogą czekać spore pieniądze. Lepiej nie przegapić okazji.
Znacznej części osób naczynia tego typu kojarzą się głównie z czasami PRL-u. Mało kto spodziewałby się, że mogą być one sprzedane za takie pieniądze. Portal Fakt donosi, że na cenę wpływa kilka istotnych czynników.
Okazuje się, że talerze i kubki Zakładu Fabryki Porcelitu Stołowego Pruszków z oznaczeniem, które wygląda jak litera P, sprzedawane są nawet za kilkaset złotych. Tak duże pieniądze mogą zachęcić do ich zatrzymania.
Większe pieniądze otrzymamy wówczas, gdy sprzedamy komplet. Istotne jest wzornictwo oraz miejsce i rok produkcji. Coraz droższe są naczynia ręcznie malowane w fabryce Włocławek. Powojenne talerze i kubki oznaczone literą Ć, także można sprzedać za niezłe pieniądze.
Niepozorne naczynia warte fortunę
Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez portal Fakt, jeszcze nie wszystkie naczynia z dawnych lat są warte takie pieniądze. Jednak warto zainteresować się tym tematem, ponieważ niektóre z naszych talerzy mogą być cenniejsze, niż nam się wydaje.
Większość smakoszy pamięta malowane naczynia z porcelitu, z czasów dzieciństwa. Dziś służą one bardziej za ozdobę lub zalegają w szafkach. Mało kto decyduje się na zaserwowanie w nich posiłku. Krupnik w takim talerzu z pewnością prezentowałby się przepysznie.
Jeżeli pieniądze nie są dla nas takie ważne, wówczas warto zatrzymać wiekowe naczynia. Zwłaszcza że część z nich ma wartość sentymentalną. Właśnie w nich otrzymywaliśmy najlepsze babcine posiłki. Warto wiedzieć, jaki trik wykorzystywano dawniej, podczas przygotowywania pierogów.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
3 sposoby suszenia leśnych grzybów. Wybierz najdogodniejszy dla siebie
Jaki olej najlepiej nadaje się do smażenia? Właściwy wybór opłaci się dla smaku i zdrowia
Źródło: Fakt