Przekrój na pół, postaw na środku ogrodu. Usuniesz wszystkie ślimaki

Ślimaki są prawdziwą zmorą ogrodników i działkowców. Zjadają nie tylko kwiaty, ale wszelkie rośliny. Jak temu zapobiec? Jak usunąć ślimaki z ogrodu? Jest na to sprawdzony sposób. Musimy sięgnąć po produkty, które mamy w swojej kuchni i na działce.
Ślimaki w ogrodzie
Dla wielu osób ogrody to niemal oczko w głowie. Dbamy o nie, pielęgnujemy rośliny i kwiaty na naszych działkach. Zależy nam, by bujnie rosły, zdobiły ogród i cieszyły oczy. Czasem oprócz kwiatów w ogrodach hodujemy też owoce i warzywa. Truskawki, maliny, sałata, czy marchewka z własnej grządki smakują najlepiej pod słońcem.
Takie warzywa i owoce są zdrowe, hodowane bez sztucznych nawozów. Jednak przysmaki z ogrodu lubią też ślimaki. Czasem stają się plagą działkowiczów i ogrodników. Poobgryzane kwiaty i owoce, uszkodzone pędy to znak, że w naszych ogrodach ślimaki rozgościły się na dobre.

Jak usunąć ślimaki?
Ślimaki przepadają za wilgotną ziemią. Dobrze czują się w ogrodach zaraz po opadach deszczu. Wówczas zajadają się daliami, nasturcjami, marchewką, truskawkami, czy malinami. Nie pogardzą też sałatą i innymi roślinami. Ogrodnicy załamują ręce. Jak usunąć ślimaki z działki?
Dalsza część tekstu znajduje się pod filmem.
Sprawa jest pilna, bo uszkodzone rośliny łatwiej chorują i obumierają. Dlatego warto posadzić rośliny, za którymi ślimaki nie przepadają. Cebula, majeranek, rumianek i czosnek odstraszą szkodniki. Pomoże też w tym szałwia i czosnek. Jednak ślimaki można też odstraszyć warzywami, które uwielbiają.
Postaw na marchewkę i ziemniaki
Ślimaki lubią jeść marchewkę i ziemniaki. Warto tę wiedzę wykorzystać w odstraszaniu tych szkodników. Należy pokroić ziemniaki i marchewkę w plasterki. Potem rozkładamy je w ogrodzie wśród innych roślin. Ślimaki na pewno skuszą się na naszą przynętę. Po kilku dniach zgromadzą się w miejscach, gdzie wyłożyliśmy plasterki warzyw.
Teraz już tylko musimy zebrać ślimaki i przenieść je w inne miejsce. Łąką będzie tu idealna. Sposób na usunięcia ślimaków jest humanitarny i nie robi szkody ślimakom. Dzięki niemu chronimy nasz ogród. Pisaliśmy, jak przygotować smaczną i tanią sałatkę z salcesonem. Radziliśmy, jakie przyprawy dodać do rosołu, by najlepiej podkręcić jego smak.






































