Smakosze.pl
Milionerzy i pytanie o owoce

Scena z programu Milionerzy emitowanego na antenie TVN

Pytanie za milion dotyczące uwielbianych owoców w "Milionerach"

25 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Milionerzy od lat przyciągają przed ekrany telewizorów wielu widzów. Czasami pojawiają się pytania z zakresu kulinariów. Nie inaczej było tym razem. Uczestnik programu TVN został zapytany, który z owoców nie dojrzewa po zerwaniu. Prawidłowa odpowiedź oznaczałaby wygraną w wysokości miliona złotych.

Program Milionerzy dostarcza nam sporej dawki wrażeń. Jeden z uczestników odcinka wyemitowanego 24 czerwca miał szansę zawalczyć o milion złotych. Zapytano go o popularne owoce. Nie każdy byłby w stanie udzielić prawidłowej odpowiedzi.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Owocowe pytanie w programie Milionerzy

Milionerzy mają status kultowego programu telewizyjnego. Towarzyszy on telewidzom od 1999 roku. Przez te wszystkie lata przewinęło się wiele rozmaitych pytań. Siłą rzeczy część z nich musiała dotyczyć kulinariów.

W ostatnim odcinku wyemitowanym na antenie TVN-u pan Łukasz miał okazję zawalczyć o milion złotych. Uczestnik dotarł do finalnego pytania. Okazało się, że dotyczy ono owoców, które często goszczą na naszych talerzach.

- Niektóre z tych owoców dojrzewają jeszcze po zbiorach. Który zerwany niedojrzały taki pozostanie? - brzmiała treść pytania za milion złotych. Pan Łukasz stanął przed sporym dylematem.

Wycofują skażoną kaszę

Gis wycofuje kaszę skażoną pozostałościami pestycydu

CZYTAJ DALEJ

Uczestnik zrezygnował z dalszej gry

Wśród smakoszy nie brakuje takich osób, które uwielbiają owoce. Pan Łukasz postanowił skorzystać z koła ratunkowego. Zadzwonił do swojego teścia, który niestety nie był w stanie wskazać prawidłowej odpowiedzi.

Uczestnik stwierdził, że rezygnuje z dalszej gry i pozostaje przy wygranej w wysokości 500 tysięcy złotych. Jakie odpowiedzi były do wyboru?

  • A. Wiśnia

  • B. Banan

  • C. Gruszka

  • D. Awokado

Który z owoców nie dojrzewa po zerwaniu?

Pan Łukasz po zrezygnowaniu przyznał, że intuicja podpowiada mu, że prawidłowa jest odpowiedź A. Okazało się, że właśnie ona była prawidłowa i to właśnie wiśnie nie dojrzewają po zerwaniu.

Trzeba przyznać, że Milionerzy ponownie dostarczyli całej masy emocji. Wielbiciele programów emitowanych przez TVN z pewnością zastanawiają się, czy czekają na nich kolejne edycje Kuchennych Rewolucji. Warto również przyjrzeć się temu, co mówiła Magda Gessler o prowadzeniu restauracji w latach dziewięćdziesiątych.

Wiśnie

Wiśnie

Pexels / Simon Matzinger

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: WP Kuchnia

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Kulinarny Showbiznes

Gessler namawia do jedzenia rękami, powód może zaskoczyć

Czytaj więcej >

Kulinarny Showbiznes

USA: Nie żyje ceniony fotograf kulinarny

Czytaj więcej >
Słynny kucharz za dziecięcych lat

Kulinarny Showbiznes

Niesamowite zdjęcie z dzieciństwa Michela Moran

Czytaj więcej >
Księżniczka Charlotte zdradziła co lubi jadać

Kulinarny Showbiznes

Ulubione jedzenie księżniczki Charlotte

Czytaj więcej >

Kulinarny Showbiznes

Robert Makłowicz zirytowany pytaniem dziennikarki

Czytaj więcej >

Kulinarny Showbiznes

Kim jest żona Michela Morana?

Czytaj więcej >