Smakosze.pl
Rachunek na 2700 złotych

Facebook / @avocadoveganbistro

Niewyobrażalny paragon z polskiej restauracji. Zapłacił 2700 złotych za jedną pozycję

2 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Robiąc zakupy w sklepach i restauracji czasami rachunek potrafi przyprawić nas o szybsze bicie serca. Wszystko przez wysokie kwoty. Mało kto spodziewałby się, że za jedną rzecz można zapłacić aż 2700 złotych. Klient zapłacił tyle w ramach tzw. "zawie

Rachunek na 2700 złotych szybko obiegł Internet. Taki widok nie należy do najczęstszych. Pracownicy restauracji Avocado vegan bistro nie mogli przejść obojętnie obok takiego widoku i od razu podzielili się wszystkim za pośrednictwem Facebooka. 

Chociaż może się wydawać, że to raczej antyreklama restauracji, okazuje się, że za historią stoi o wiele więcej niuansów, a pozostawiona kwota to nic innego jak część coraz popularniejszej akcji dobroczynnej.

Ogromny rachunek wywołał nie lada konsternację

Rachunek niejednokrotnie wywoływał zawrót głowy. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, ile kosztowały dania w nadmorskich restauracjach. Tym razem wysoka kwota znajdująca się na paragonie wynikała z czegoś zupełnie innego.

Tak wysoki rachunek jest jedną z tych rzeczy, których nie da się przeoczyć. Pewien klient zapłacił aż 2700 złotych za zawieszone posiłki. Polegają one na wpłacaniu kwot, które są później przeznaczane na posiłki dla osób dotkniętych kryzysem bezdomności i potrzebujących seniorów.

Okazuje się, że klient restauracji Avocado vegan bistro nie pierwszy raz zostawił po sobie rachunek na zawieszone posiłki. Wcześniej zapłacił on 600 złotych. Bez wątpienia taki gest można uznać za niezwykle szlachetny. 

Rachunek został przekazany fundacji Droga i Przyjaciele, która kwotę przeznaczy na pomoc swoim podopiecznym. Restauracja Avocado vegan bistro poinformowała o wszystkim za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku.

Jak hojny rachunek został skomentowany przez restaurację?

Restauracja Avocado Bistro pochwaliła się na swoim profilu na Facebooku cudownym zdarzeniem. Już po raz drugi ich próg przekroczył klient, który zostawił aż 2700 zł w ramach zawieszonego posiłku. Jak sami przedstawiciele przyznali - polały się łzy wzruszenia.

Wobec hojnego klienta restauracja wystosowała specjalny apel, który miał na celu pokazać, jak wdzięczni są właściciele za ten cudowny gest.

Jeśli jakimś cudem teraz Pan to czyta, to chcieliśmy przekazać ogromne podziękowania! To, co Pan robi, jest cudowne — dodali pracownicy restauracji w swoim wpisie. Rachunek na 2700 złotych zrobił na nich ogromne wrażenie. 

Skonsultujemy się z fundacją Droga i Przyjaciele, jakie są aktualnie najpilniejsze potrzeby, aby pomoc była, jak najlepiej wykorzystana. W zeszłym tygodniu dostarczyliśmy 75 obiadów do podopiecznych fundacji, seniorów i seniorek z Wrzeszcza, i osób w kryzysie bezdomności — można wyczytać we wpisie restauracji Avocado vegan bistro.

Z całą pewnością rachunek na zawieszone posiłki w kwocie 2700 złotych jest wyjątkowo szlachetnym gestem, który zasługuje na pochwałę. Warto pamiętać o tym, że obok nas mogą być osoby potrzebujące. Rachunek nie pierwszy raz wywołał łzy wzruszenia. Wcześniej wspominaliśmy o historii pewnej kelnerki

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródła: Facebook / @avocadoveganbistro; Lelum

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Kiedy branża gastronomiczna zostanie otwarta?

Restauracje

Kiedy nastąpi otwarcie gastronomii?

Czytaj więcej >
Restauracje nadal zamknięte

Restauracje

Kiedy otworzą ogródki i restauracje?

Czytaj więcej >
Ceny w restauracjach są bardzo wysokie

Restauracje

Bardzo wysokie ceny w polskich restauracjach

Czytaj więcej >
Praca u Magdy Gessler

Restauracje

Jakie zarobki mają kucharze u Magdy Gessler?

Czytaj więcej >
KFC miało lukę w aplikacji

Restauracje

Chiny: kara więzienia za wykorzystanie błędu aplikacji KFC

Czytaj więcej >
Kurczak

Restauracje

Zaskakując znalezisko w kurczaku

Czytaj więcej >