Restauracja Roberta Lewandowskiego
East News

Robert Lewandowski otwiera restaurację w centrum Warszawy

Restauracja Roberta Lewandowskiego ma zostać otwarta już latem tego roku w Warszawie. Lokal mieści się w wiekowym budynku, który ma prawie 150 lat - należy do dawnych Browarów Warszawskich, a wcześniej warzono w nim piwo. Dziennikarzom z portalu warszawa.naszemiasto.pl jako pierwszym udało się wejść do środka i pokazać wszystkim jak przebiegają prace na zdjęciach. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na minimalnie 5 mln złotych.

Restauracja Roberta Lewandowskiego ulokowana została w historycznym zabytku, dlatego deweloper Echo Investment, podczas gruntownej przebudowy terenu, dostał nakaz zachowania budynku w stanie nienaruszonym. Obecnie kończą się pracę renowacyjne.

Robert Lewandowski, wraz z Jerzym Krzanowskim, jednym z najbogatszych Polaków i Jackiem Trybuchowskim, byłym członkiem zarządu AmRest, są właścicielami restauracji, która zajmuje całą czteropiętrową warzelnię. 3 pierwsze poziomy przeznaczone zostaną na lokal gastronomiczny, a ostatni 4 poziom stanie się przestrzenią eventową.

Restauracja Roberta Lewandowskiego robi spore wrażenie

Redakcja portalu warszawa.naszemiasto.pl pokazała na swojej stronie zdjęcia zarówno elewacji jak i wnętrza warzelni. Obecnie ciągle prowadzone są tam prace, mające na celu wykończyć wnętrze w taki sposób, aby odzwierciedlały historię budynku, jak i osiągnięć samego piłkarza.

Restauracja Roberta Lewandowskiego

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl; zdjęcie autorstwa Szymona Starnawskiego

W środku bowiem mają znaleźć się gadżety związane z Robertem Lewandowskim. Na poziomie -1 ma znajdować się bar sportowy klasy premium, w którym transmitowane mają być wydarzenia sportowe, głównie mecze piłkarskie Bayernu Monachium czy tych, w których grać będzie Lewandowski.

Przepis na tradycyjną chałkę według Tomasz StrzelczykaPrzepis na tradycyjną chałkę według Tomasz StrzelczykaCzytaj dalej

Restauracja zajmie 2 poziomy

Na kolejnych dwóch poziomach mieścić się będzie restauracja, która specjalizować się będzie w kuchni europejsko-amerykańskiej - a więc spodziewać się można burgerów, pizzy czy ciasta brownie. O kartę dań i napojów ma zadbać Tadeusz Mueller, który jest synem Magdy Gessler.

Restauracja Roberta Lewandowskiego

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl; zdjęcie autorstwa Szymona Starnawskiego

Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym przekazujemy informacje o wycofywaniu bardzo popularnej kanapki z menu sieci McDonald's. W tym tekście z kolei zdradzamy doniesienia o salmonelli w 10 tonach mięsa z Polski, które zostało wysłane do Bułgarii.

Wnętrze odwzorowuje historyczny klimat całej warzelni, dlatego na ścianach położone są klasyczne czerwone cegły, w oknach wstawione są wysokie metalowe okiennice wpuszczające do środka dużą ilość światła słonecznego. Dzięki temu jeszcze bardziej zwiększa się optyczna wielkość lokalu.

Dawniej warzono tutaj piwo w zakładach Haberbuscha i Schielego - spółka ta istniała w latach 1846–1948 i produkowała głównie ciemne i mocne piwo w stylu bawarskim. Wewnątrz ostała się również elegancka klatka schodowa, która wydaje się być ogromna.

Restauracja Roberta Lewandowskiego

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl; zdjęcie autorstwa Szymona Starnawskiego

Koszt inwestycji jest ogromny

Suma, jaką należy wyłożyć na wyposażenie i uruchomienie całego lokalu, jest wielka - wynosi ona co najmniej 5 mln złotych. W całej restauracji zatrudnionych będzie około 70-100 pracowników i jeśli wszystko pójdzie po myśli założycieli i pozwolą na to przepisy sanitarne, otworzona zostanie już na początku lata bieżącego roku.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: warszawa.naszemiasto.pl; pl.wikipedia.org

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł