Rosół i mrożone mięso
Jakub Kossakowski / materiały własne

Czy można gotować zupę na nierozmrożonym mięsie? Zdziwisz się

Zupy takie jak rosół niejednokrotnie potrafiły przyprawić nas o zachwyt. Ich smak bywa obłędny. Bez wątpienia kluczową rolę odgrywa wykorzystane mięso. Wiele osób zastanawia się, czy może być ono zamrożone. Odpowiedź nie jest taka oczywista.

Smakowity rosół z pewnością może zostać uznany za króla polskich zup. Sposoby na jego przygotowanie delikatnie się różnią w każdym domostwie. Jednak przeważnie wykorzystuje się w nim mięso. Warto zastanowić się, czy użycie zamrożonego mięsiwa jest właściwe.

Polacy powinni uczyć się od Gessler robić placki ziemniaczane? Jej przepis jest oszałamiającyPolacy powinni uczyć się od Gessler robić placki ziemniaczane? Jej przepis jest oszałamiającyCzytaj dalej

Rosół i mrożone mięso

Nie da się ukryć, że rosół jest absolutnym klasykiem na naszych stołach. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niego niedzielnego obiadu. Bardzo często rosół staje się bazą pod zupy takie jak pomidorowa, czy jarzynowa. Niezależnie od preferencji zazwyczaj dodaje się do niego mięso.

Mięso na rosół z pewnością musi spełniać kilka kryteriów. Najbardziej istotna jest oczywiście kość, która gwarantuje zupie znacznie bardziej wyrazisty smak. Okazuje się, że mięso może niekiedy wzbudzać pewne wątpliwości.

Przygotowując rosół wiadomo, że mięso należy umieścić w zimnej wodzie. Jednak czy może być ono zamrożone? Właśnie takie pytanie postanowiła zadać na jedna z internautek. Na forum od razu zaroiło się od różnych odpowiedzi.

- Czy można gotować zupy z zamrożonego mięsa? Często tak robiłam, a teraz się martwię bo gdzieś usłyszałam, że nie powinno się tak robić. Czym to grozi? Czy kto tak robił? - napisała przejęta internautka na forum Gazeta. Inni użytkownicy od razu pośpieszyli z poradami.

Dzisiaj grzeje:

  1. Najprostszy przepis na chleb z garnka, wymieszaj i piecz. Jeśli narodowa kwarantanna nastanie, nie będziesz musiał iść do piekarni
  2. Ogromna zmiana w PKP od 6 listopada. Ogromne rozczarowanie dla podróżujących
  3. Zaledwie 5 minut i 5 prostych składników dzieli cię od stworzenia rewelacyjnego ciasta, które pokochasz ty i twoja rodzina

Czy mrożone mięso zniszczy nasz rosół?

Nie da się ukryć, że rosół dla wielu smakoszy jest niemal świętością. W związku z tym użytkownicy forum podeszli do zadanego pytania z pełną powagą. Wielu z nich postanowiło podzielić się swoimi doświadczeniami. Ich słowa są niezwykle wymowne.

- Całe życie jadłam zupy gotowane w ten sposób (tzn. mięso rozmraża się w garze) i teraz też tak robię - napisała jedna z internautek. Wielu użytkowników forum podzieliło tą opinię. Można po tym wnioskować, że rosół na mrożonym mięsie nie jest niecodziennym zjawiskiem. Inna internautka wskazała cenną radę.

- Myślę, że niebezpiecznie może być, gdy mięso rozmrożone za długo czeka na gotowanie, ale jeśli gotujesz je w miarę szybko po rozmrożeniu, nie sądzę, żeby miało się coś złego stać. Ja nawet słyszałam, że produkty rozmrożone, które są potem ugotowane można ponownie zamrażać, tak robią w restauracjach, wtedy nie ma ryzyka salmonelli czy czegoś innego. Ale nie wolno oczywiście rozmrozić czegoś surowego i potem zamrozić ponownie w tym samym stanie - napisała użytkowniczka forum. Bez wątpienia jej wskazówka jest niezwykle cenna.

Mając na uwadze powyższe opinie możemy wywnioskować, że rosół gotowany na zamrożonym mięsie nie jest niczym złym i wiele osób w przypadku pośpiechu robi go właśnie w taki sposób. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

Na początku gotowania wrzucasz suche, połamane liście laurowe? Tracisz nie tylko ich niesamowite właściwości, ale i psujesz smak potrawNa początku gotowania wrzucasz suche, połamane liście laurowe? Tracisz nie tylko ich niesamowite właściwości, ale i psujesz smak potrawCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  2. Straty są ogromne, ale ubezpieczeń nie będzie. Znamy ostateczne stanowisko resortu rolnictwa
  3. Katarzyna Dowbor pokazała banalnie proste i pyszne danie z ziemniaków. Na sam widok cieknie ślinka
  4. Boli cię czasem głowa? Wypij sok z ogórka, efektem będziesz wniebowzięty
  5. Zawsze po wypiciu kawy zrób 1 rzecz. Efekty zdumiewają, Twoja sylwetka diametralnie się zmieni
  6. Ważne informacje dla rodziców, w życie wchodzą nowe obostrzenia. Czy przedszkola zostaną zamknięte?
  7. Naukowcy zaobserwowali przerażające zjawisko. Czarna dziura rozerwała całą gwiazdę, nie do uwierzenia

Źródło: Forum Gazeta.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł