Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Stosował 2 zasady i schudł 21 kg. Apoloniusza Tajnera trudno wręcz poznać
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 23.04.2023 18:59

Stosował 2 zasady i schudł 21 kg. Apoloniusza Tajnera trudno wręcz poznać

Apoloniusz Tajner schudł na niezwykłej diecie
Canva / Mizina ; Pawel Wodzynski / East News

Ile kilogramów można zrzucić na diecie? Apoloniusz Tajner pobił chyba wszelkie rekordy. Ponad 20 kilogramów mniej stanowi wynik, którym warto chwalić się przed światem. Sekret byłego prezesa PZN tkwi w dużej ilości i warzyw i całkowitej abstynencji od alkoholu.

Dieta cud Apoloniusz Tajnera

Apoloniusz Tajner przez wiele lat zasiadał na czele Polskiego Związku Narciarskiego. Miał zaszczyt trenować także naszego mistrza Adama Małysza. W wieku 69 lat działacz sportowy nie ustaje w dążeniu do zdumiewających wyników. Tym razem stoczył zwycięski pojedynek z własną wagą.

Dietetyk kliniczny porównał pizzę amerykańską i włoską. Różnica aż 500 kcal

Co zmotywowało Apoloniusz Tajnera do wdrożenia diety

Były trener ostatnimi laty musi pozostawać w formie. Pamiętać trzeba, że w 2019 roku stanął na ślubnym kobiercu. Jego wybranka jest sporo od niego młodsza. Różnica wieku między Izabelą Podolec, a Apoloniuszem Tajnerem wynosi 36 lat.

Tajner wraz ze swoją żoną doczekali się nawet potomka. Jak radzić sobie z takim wyzwaniem, mając skończone niemal 70 lat? Sportowiec podszedł do tematu zgodnie ze swoją naturą i postanowił zawalczyć o własną kondycję i zdrowie.

W domu Tajnerów nie wprowadzono żadnej szczególnej diety. Były trener stosował jednak 2 bardzo ważne zasady zdrowego odżywiania. W trzymaniu dyscypliny wspierała go jego żona. Co takiego robił, że udało mu się zgubić aż 21 kg?

 

2 podstawowe zasady diety Apoloniusza Tajnera

Dieta Apoloniusz Tajnera nie jest skomplikowana. Może stosować ją w zasadzie każdy, kto jest w dobrym zdrowiu i chce zrzucić zbędny balast. Trzeba mieć jednak na uwadze, że jak każda inna dieta, ta również wymaga dużo samozaparcia.

Apoloniusz Tajner całkowicie zrezygnował z napojów wyskokowych. Odrzucił niemal w całości również mięso. Aby wspomóc cały proces trzymał się dodatkowo harmonogramu posiłków. Jak widać rezultaty są oszałamiające.

Przed 7 laty wprowadziłem dwie zasady. (…)Całkowicie rzuciłem alkohol. (…) Zmieniłem też tryb odżywiania. Praktycznie zrezygnowałem z mięsa, chociaż jak mam ochotę, to jem, ale generalnie dużo warzyw

-zdradził podczas wystąpienia w programie „Wieczorny Express". 

Jak wyglądał plan godzinowy odżywiana słynnego trenera? Przyznał, że wybrał metodę 16 na 8. Oznacza to, że przez 16 godzin w ciągu doby daje żołądkowi odpocząć, a przez pozostałe 8 zjada tyle, ile uzna za stosowne. Jak myślicie, czy taka dieta sprawdziłaby się w Waszym domu? Dowiedz się w czym tkwi sekret nienagannej figury Kingi Rusin. Wytyczne najnowszego trendu odchudzania znajdziecie w tym artykule.

przygotowywanie pieczonych warzyw.png
Canva / electravk

Źródło: sportowefakty