Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Weź papier do pieczenia i zwilż go wodą. Efekt jest nie do opisania, używam tej sztuczki cały czas
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 22.09.2023 16:13

Weź papier do pieczenia i zwilż go wodą. Efekt jest nie do opisania, używam tej sztuczki cały czas

zwilżanie papieru do pieczenia
Źródło własne

Papier do pieczenia jest nieodłącznym wyposażeniem każdej kuchni. Ułatwia pieczenie i pomaga zachować naczynia i piekarnik w czystości. Ma on jednak jedną wadę, która może uprzykrzać korzystanie z niego. Na szczęście znamy na to skuteczny sposób.

Zapomnij o walce z papierem do pieczenia

Papier do pieczenia to niezwykle wygodny wynalazek. Zanim wszedł do użycia, formy i blaszki smarowało się tłuszczem, by potrawy do nich nie przywierały. To jednak generowało dodatkowy bałagan i zmuszało nas do dodatkowego zmywania. Dzięki papierowi ten nieprzyjemny obowiązek odszedł w zapomnienie.

Aby użyć papieru do pieczenia, wystarczy wyłożyć nim formę. Łatwiej jednak powiedzieć, niż zrobić. Każdy, kto choć raz tego próbował wie, że sztywny arkusz niechętnie daje się formować. A jeśli powiemy, że znamy na to skuteczny sposób? Koniecznie dowiedzcie się o nim z dalszej części artykułu.

użycie papieru do pieczenia.jpg
Canva / Felicity Tai z Pexels
Gdy brakuje mi czasu i pomysłów, biorę te składniki. Robię z nich przepyszny obiad, każdy chce dokładkę

Jak możemy używać papieru do pieczenia?

Papier do pieczenia występuje w kilku różnych wersjach. Ten najbardziej popularny, to papier powlekany. Dzięki specjalnej warstwie, ciasto z łatwością odchodzi od arkusza po wyjęciu z piekarnika. Jest najczęstszym wyborem wśród gospodyń domowych.

Papier do pieczenia możemy znaleźć w sklepie pod dwiema postaciami. Dostępny jest w dociętych arkuszach lub w jednej dużej rolce. Oba rodzaje mają swoich zwolenników, ale też charakteryzują się tą samą wadą. Dziś jednak podpowiemy, jak skutecznie się jej pozbyć.

Przed wlaniem ciasta do formy należy wyłożyć ją papierem do pieczenia. Ten często jednak za nic nie chce przyjąć kształtu, którego od niego oczekujemy. Od teraz raz na zawsze możecie pożegnać się z tym uciążliwym problemem. To prostsze, niż można sobie wymarzyć.

Jak łatwo pożegnać kłopotliwy papier do pieczenia?

Papier do pieczenia zwija się pry wkładaniu do formy. Dotyczy to zwłaszcza tego rozwijanego z rolki. Ten w arkuszach także nie daje się łatwo formować w naczyniu. Jak temu zaradzić?

Odcięty na wymiar kawałek papieru zwiń w kulkę. Włóż ją pod bieżącą wodę, a następnie wyciśnij. Dzięki tej czynności stanie się on bardziej elastyczny, przez co łatwiej wyłożysz nim dowolną blaszkę. Przekonaj się, jak ta prosta czynność zmieni rzeczywistość w twojej kuchni. Ta sztuczka z ręcznikiem papierowym to prawdziwa kuchenna rewolucja. Nie ma lepszego sposobu na pieczenie warzyw, niż ten opisany w naszym artykule.

forma z papierem do pieczenia.jpg
Canva / Antic Zlatko