Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Właściciel Żabki włączył kamerę i powiedział całą prawdę. Największy sekret wyszedł na jaw
Jakub Kossakowski
Jakub Kossakowski 21.06.2023 12:36

Właściciel Żabki włączył kamerę i powiedział całą prawdę. Największy sekret wyszedł na jaw

None
Screen z TikToka @Żabka_Podlaskie; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Żabka jest jedną z najpopularniejszych sieci sklepów w Polsce. Można ją znaleźć niemal wszędzie. Wszystko dlatego, że działa ona na zasadzie franczyzy. Ostatnio jeden z właścicieli sklepu Żabka postanowił poruszyć jedną z najbardziej nurtujących kwestii. Mało kto miał o tym pojęcie.

Właściciel Żabki zebrał się na szczere wyznanie

Nie da się ukryć, że Żabka codziennie jest odwiedzana przez masę smakoszy. Wszystko dzięki dobrym lokalizacjom i bogatej ofercie produktowej. Nie od dziś wiadomo, że Żabki działają na zasadzie franczyzy. Mogłoby się wydawać, że właściciel takowego sklepu zajmuje się wyłącznie zarządzaniem. Prawda jest jednak dużo bardziej zaskakująca.

Użytkownik TikToka o pseudonimie Żabka_Podlaskie jest jednym z wielu właścicieli Żabek. Ostatnio opublikował nagranie, w którym powiedział, na czym właściwie polega jego praca. Takiego wyznania nikt by się nie spodziewał. Okazuje się, że niejednokrotnie sam musi stawać za sklepową ladą. TikToker zdradził także, od czego zależą zarobki i jak mogą się prezentować.

Masz w domu prodiż? Strzelczyk piecze w nim cudowny przysmak, wystarczy kilka składników

Cała prawda o prowadzeniu Żabki

Właściciel Żabki rozpoczął swój dzień w pracy od powiedzenia kilku słów o tym, jak wygląda prowadzenie sklepu i jakie zadania musi wykonywać.

Mamy 6 rano, rozpoczynamy dopiero dzień i już pracujemy. Pewnie się zastanawiacie, dlaczego wielki właściciel pracuje sam. Mając własną Żabkę, musisz pracować, znać te potrzeby klientów, znać tego klienta i wiedzieć co się dzieje na sklepie - Zaczął swoją wypowiedź właściciel Żabki

TikToker Żabka_Podlaskie przyznał, że czasami zdarzają się sytuacje, które zmuszają go do pracy na kasie. 

Jak ktoś z mojej ekipy chce wolne, to zamieniam ich. Sam biorę pieniądze, kasę, zakasuję rękawy i pracuję. Czasami klienci przychodzą i pytają: A co szef tutaj robi? Ja im mówię: Normalnie, pracuję. No niestety, muszę pracować, żeby zarobić jak najwięcej. Czasami trzeba popracować samemu i stanąć na tę zmianę - dodał właściciel Żabki

Mało kto spodziewałby się, że będąc właścicielem Żabki ma się aż tyle na głowie. TikToker Żabka_Podlaskie zdradził także jak mogą prezentować się zarobki i od czego są one zależne.

Ile można zarobić na prowadzeniu Żabki?

Ludzie piszą do mnie, ile można wyciągnąć z Żabki. To jest bardzo indywidualne. Zależy, jak będziesz podchodzić do klienta indywidualnego, bo to właśnie klient finalnie daje nam naszą wypłatę. Żabka Żabce jest nierówna, to już chyba każdy wie. Niektóre są lepsze, inne gorsze, ale to my franczyzobiorcy i nasza ekipa decydujemy, czy ten klient finalnie do nas wróci - wyznał właściciel sklepu Żabka

Trzeba przyznać, że słowa właściciela Żabki mogą być sporym zaskoczeniem. Prowadzenie sklepu nie należy do prostych zadań i wiąże się z całą masą obowiązków. Zawsze znajdzie się coś do zrobienia, więc z pewnością nie jest to zajęcie dla osób leniwych. Niedawno wspominaliśmy o tym, co czeka na nas w piątek w Żabkach. Prezentowaliśmy również szokujące nagranie z Biedronki.