Smakosze.pl
Zakupy przed Wielkanocą

Alexas_Fotos--686414, pixabay

Zmiany godzin otwarcia sklepów przed Wielkanocą

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Wprowadzone przed kilkoma dniami obostrzenia sprawiły, że branża handlowców zdecydowała się na zmiany. Sklepy takie jak Lidl, Biedronka i Netto postanowiły zmienić godziny otwarcia swoich placówek. Wybrane punkty będą działać nawet 24h, a wi

Przed Wielkanocą co roku Polacy tłumnie ruszają do sklepów, w celu zrobienia ogromnych zakupów spożywczych. Podczas celebrowania tego święta podawane jest wiele najróżniejszych dań, napojów i deserów, dlatego każdy chce się jak najlepiej przygotować. 

Z powodu znacznego wzrostu ilości zakażeń COVID-19, rząd postanowił wprowadzić 27 marca nowe obostrzenia, które sprawiły, że Polskę objął kolejny, trzeci lockdown. Z powodu ograniczeń w handlu, przedsiębiorcy zdecydowali się wydłużyć czas pracy swoich sklepów spożywczych, aby umożliwić klientom wygodne i bezpieczne zakupy.

Zakupy spożywcze przed Wielkanocą

Do 9 kwietnia w całej Polsce zamknięte są galerie handlowe, a także sklepy wielkopowierzchniowe sprzedające materiały budowlane czy meblowe. W sklepach spożywczych zwiększono z kolei limity klientów, którzy mogą przebywać w danym momencie na terenie placówki. 

Biedronka i Lidl wydłużają godziny otwarcia

Sieć sklepów Biedronka jest czynna 30 marca od godziny 6:00 do 24:00. Co więcej, wybrane sklepy będą otwarte nawet 24 godziny, co pozwoli klientom na znacznie łatwiejsze zakupy. Trzeba jednak pamiętać o limitach klientów, które egzekwowane będą przez ochronę sklepów. 

Lidl z kolei, w całym tygodniu poprzedzającym święta, swoje wybrane sklepy również będzie miał czynne 24 godziny na dobę. Reszta placówek udostępniona jest dla klientów w godzinach od 6:00 do 23:00. 

Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym zdradzamy jakie warzywa i owoce są najbardziej zanieczyszczone pestycydami. W tym tekście z kolei prezentujemy powody, dla których na wielkanocnym stole nie może zabraknąć rzeżuchy.

Źródło: Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 3.0,

Netto i Kaufland nie pozostają w tyle

Sieć Netto także postanowiła ułatwić swoim konsumentom przedświąteczne zakupy. Od 29 marca do 2 kwietnia sklepy sieci będą czynne od 6:00 do 24:00. Co ciekawe, Netto otwarte będzie nawet w Wielką Sobotę, choć w skróconych godzinach. 3 kwietnia zakupy zrobimy tam od 6:00 do 13:00. 

Kaufland w większości swoich sklepów oferuje otwarcie o godzinie 6 rano, a zamknięcie o 23 wieczorem. W dniach 1-3 kwietnia klienci będą mogli skorzystać z placówek godzinę dłużej, ponieważ zamknięcie wyznaczone zostało na godzinę 24 w nocy. 

Limity klientów zgodne z obecnymi obostrzeniami

Przed wyjściem do sklepów, należy pamiętać o obecnych limitach, które panować będą do 9 kwietnia. W sklepach o powierzchni do 100 m2 obowiązuje limit jednego klienta na 15 m2. W sklepach o powierzchni powyżej 100 m2 limit wyznaczony jest do jednej osoby na 20 m2.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: dziennikzachodni.pl; businessinsider.com.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Warzywa w końcu staniały

Produkty

Ceny warzyw na bazarach spadają

Czytaj więcej >
Oszustwo na cebulę

Produkty

Nieudane oszustwo "na cebulę"

Czytaj więcej >
Kartony znalezione w lesie

Produkty

W lesie znaleziono ponad 50 pudeł z jedzeniem

Czytaj więcej >
Jajko z ogonem

Produkty

Zaskakująca historia nietypowego jajka

Czytaj więcej >

Produkty

Najniższa cena truskawek w sezonie, tylko jeden warunek

Czytaj więcej >
Pieczarki mogą Cię zaskoczyć

Produkty

Jakie są zalety pieczarek?

Czytaj więcej >