Smakosze.pl
10 osób nie żyje

Canva / joannawnuk

Dziesięciu członków nigeryjskiej rodziny nie żyje po zjedzeniu zatrutego posiłku

4 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Przykre wieści napływają z Nigerii. Liczna rodzina zatruła się jedzeniem. Poszkodowanych przewieziono do szpitala w Gusau. Niestety doszło do najgorszego i dziesięć osób, w tym dzieci, zmarło. Nikt nie spodziewał się, że posiłek może być aż tak niebezpieczny.

Zagraniczne media donoszą o okropnej tragedii. Dziesięcioro członków jednej rodziny zmarło z powodu zatrucia pokarmowego. Winna okazała się lokalna potrawa określana jako tuwon dawa. Bliscy są pogrążeni w rozpaczy.

Dalsza część artykułu pod nagraniem:

Zatrute jedzenie przyczyniło się do śmierci dziesięciu osób

Przeważnie jedzenie nie wzbudza u nas większych wątpliwości. Niestety czasami dochodzi do okropnych incydentów, które kończą się w najgorszy z możliwych sposobów. Jakiś czas temu wspominaliśmy o śmierci niemowlaka, po wypiciu mleka.

Okazuje się, że doszło do kolejnego okropnego zajścia. Zgodnie z doniesieniami portali The Punch oraz Nigerian Tribune wskutek zatrucia pokarmowego zmarło aż dziesięć osób. Wcześniej beztrosko zajadali się lokalnym specjałem.

Sąsiad rodziny zdradził, że rodzinie podano potrawę tuwon dawa. Jest to danie na bazie gwinejskiej kukurydzy, określanej jako sorgo. Przygotował je jeden z członków rodziny, Aisha Musa.

Krokiety w niecodziennym wydaniu

Krokiety z nietypowym, jajecznym farszem

CZYTAJ DALEJ

- Zaraz po zjedzeniu posiłku wszyscy zaczęli odczuwać poważne dolegliwości żołądkowe. Zostali później przewiezieni do szpitala w Gusau, ale niestety nikt nie przeżył - wyznał w rozmowie z portalem The Punch Malam Sama'ila Sani, będący sąsiadem poszkodowanej rodziny.

Lekarze starali się uratować rodzinę

Rodzina, u której wystąpiły silne objawy zatrucia pokarmowego, została przewieziona do Szpitala Specjalistycznego Yariman Bakura w Gusau. Robiono wszystko, by ocalić poszkodowanych. Niestety lekarze byli bezsilni.

Potrawa z sorgo doprowadziła do śmierci

Potrawa z sorgo doprowadziła do śmierci

Canva / joannawnuk

Auwal Usman Ruwan-Doruwa, który jest rzecznikiem Szpitala Specjalistycznego Yariman Bakura w Gusau, powiedział, że dziesięcioro członków rodziny zmarło z powodu zatrucia pokarmowego. Nie można było im już pomóc, ponieważ spożyli zbyt wiele trującej substancji obecnej w jedzeniu.

Na razie nie wiadomo, co dokładnie znalazło się w potrawie. Bliscy zmarłych i lokalna społeczność z pewnością są pogrążeni w żalu po tak ogromnej stracie. W jednym z wcześniejszych artykułów wspominaliśmy o mężczyźnie, który zmarł po wypiciu zbyt dużej ilości koli.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: The Punch; Nigerian Tribune; 9jafoods

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >