Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > 30 zł za gofra. W głowie się nie mieści. Takie są już ceny nad polskim morzem
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 17.06.2024 11:01

30 zł za gofra. W głowie się nie mieści. Takie są już ceny nad polskim morzem

gofr z bitą śmietaną
Fot. Canva/tmeks

Wakacje nad polskim morzem rozpoczną się za małą chwilę. Ceny popularnego deseru zaskakują jednak już teraz. Wczasowicze za gofra zapłacą o wiele więcej niż przed rokiem, a przed lokalami i tak ustawiają się kolejki. O tym, ile Polacy są w stanie zapłacić za słodką przekąskę, sprawdzono w badaniu. 

Wakacje czas zacząć

Mniej więcej od końca czerwca rozpoczyna się sezon wakacyjny nad polskim morzem. Dzieci kończą wtedy szkołę, więc wiele rodzin decyduje się na wyjazd właśnie wtedy. Niestety, pomimo wczesnego wyjazdu nie ominą ich wysokie koszty pobytu. 

Nie chodzi tylko o ceny apartamentów czy hoteli, ale o ceny w restauracjach i lokalach gastronomicznych. Gofr, który jest popularnym deserem, bez którego wielu Polaków nie wyobraża sobie wakacji, osiągnął zawrotną cenę. 

gofr 2.jpg
Fot. Canva/Nodokthr
Chciała kupić maliny w Lidlu. Teraz ostrzega innych: “jak na bazarze”

Ceny wyższe niż przed rokiem

Cena gofrów uzależniona jest od wybranych dodatków. Im jest ich więcej, tym wyższa jest cena całego deseru. Co ciekawe za wersję bez dodatków można zapłacić 8 złotych, ale miejsc serwujących w tej cenie, nie ma zbyt wiele. 

W Trójmieście gofry z dodatkami mogą kosztować nawet 30 złotych! W kurorcie, jakim jest Sopot za gofra z bitą śmietaną, trzeba zapłacić od 13 do 15 złotych. Jeżeli dodamy do tego owoce, cena rośnie do 20, a nawet 27 złotych. A to zacznie więcej, niż choćby przed rokiem. 

Badania mówią jasno

Wirtualna Polska zleciła Ariadnie, czyli Ogólnopolskiemu Panelowi Badawczemu badanie, które miało sprawdzić, ile Polacy są w stanie zapłacić za gofry. Odpowiedzi udzieliło 1138 ankietowanych. 34 procent z nich odpowiedziało, że za ten deser są w stanie zapłacić 8 złotych. Tylko 28 procent badanych dołożyłoby do tej ceny 2 złote. 

Kwotę od 10 do 15 byłoby w stanie wyłożyć 27 procent ankietowanych. Tylko 2 procent osób, które udzieliły odpowiedzi, zapłaciłoby za gofra ponad 20 złotych. Na podstawie przeprowadzonego badania można stwierdzić, że wielu Polaków zrezygnuje z zakupu gofrów w tym roku lub z niechęcią wyda więcej pieniędzy. Albo nie wybierze się nad morze. Sprawdź, dlaczego youtuber dostał pismo od prawników Biedronki oraz poznaj przepis na letnią surówkę

pieniądze.jpg
Fot. Canva/Industrial Photograph