Gotowanie nie jest dla każdego
pinterest.com

7 najdziwniejszych połączeń smakowych

Gotowanie jest popularnym zajęciem. Niektórzy smakosze decydują się na rozmaite kulinarne eksperymenty. Niestety, część z nich raczej nie spełnia oczekiwań miłośników dobrej kuchni. Na powyższym zdjęciu znajduje się ogórek w polewie czekoladowej. Dziwnych pomysłów jest znacznie więcej.

Nie da się ukryć, że gotowanie jest fantastyczną rozrywką. Wielu wielbicieli kulinariów podchodzi do tego zajęcia w nowatorski sposób. Niekiedy efekty wywołują jedynie uśmiech pełen politowania. Ogórek w polewie czekoladowej to dopiero początek nietypowych pomysłów na nowości w kuchni.

Gotowanie nie jest dla każdego

Gotowanie jest bliskie sercu wszystkich smakoszy. Któż z nas nie lubi od czasu do czasu przygotować jakiegoś wybornego dania? Jakiś czas temu wspominaliśmy o kontrowersyjnej sałatce przyrządzonej przez gwiazdę świata kulinariów.

Ogórek w czekoladzie z pewnością nie jest częstym widokiem. Intuicyjnie znaczna część z nas uznałaby takie połączenie za niejadalne paskudztwo. Jednak nie zmieniło to faktu, że ktoś postanowił pokusić się na taki eksperyment. Jakie jeszcze pomysły zrodziły się głowach smakoszy?

Tosty z serem i cukierkami

Tosty z serem i cukierkami

(tumblr.com / weirdfoodthatieat)

Połączenie słodkiego i słonego smaku nie jest niczym niezwykłym. Wszakże specjały takie jak karmel z solą cieszą się sporą popularnością. Trzeba jednak przyznać, że tosty, w których główne role odgrywają ser oraz słodkie cukierki, są co najmniej dziwną mieszanką.

Czy można jeść pomidory z kiełkami w środku?Czy można jeść pomidory z kiełkami w środku?Czytaj dalej

Pizza i spaghetti w jednym

Tosty z serem i cuPizza ze spaghettikierkami

(fortheloveofpizza.com)

Gotowanie dań kuchni włoskiej to czysta frajda. Nie da się ukryć, że dania takie jak pizza i spaghetti są często zajadane przez smakoszy na całym świecie. Jak widać na powyższym zdjęciu, ktoś postanowił połączyć obie potrawy w jedną. Efekt jest dosyć osobliwy. Jednak może zainteresować niektórych wielbicieli kultowych smakołyków.

Oryginalny hot dog

Oryginalny hot dog

(tasteandtellblog.com)

Hot dogi są nie lada gratką dla wielbicieli kuchni typu fast-food. Niektórzy podczas poszukiwań idealnego smaku, potrafią zabrnąć w bardzo dziwne rejony kulinarnych połączeń. Tym razem obok bułki i parówki znalazł się makaron z serem. Co sądzicie o takim daniu?

Pizza z bananami?

Pizza z bananami

(playjunkie.com)

Pizza może być przygotowana na rozmaite sposoby. Jedną z propozycji, która wzbudza najwięcej kontrowersji, jest danie z dodatkiem ananasa. Nawet Robert Makłowicz wypowiedział się o niej w nieprzychylny sposób. Jak widać na powyższym zdjęciu, niektórzy zastępują ananasa bananami. Warto zapoznać się z przepisem na pizzę, która kosztuje kilka złotych.

Mięsne eklerki

Mięsne eklerki

(Edge.ca / Heather Lang)

Nietrudno natknąć się na wielbicieli eklerek oraz mięsa. Niektórzy smakosze starają się zaspokoić zapotrzebowanie na oba specjały. Najprawdopodobniej to skłoniło kogoś do przygotowania mięsnych eklerek. Jedzenie ich musiało być wątpliwą przyjemnością.

Hamburgery z jabłkami zamiast bułki

Hamburgery z jabłka

(reddit.com)

Nasze zestawienie zamykają bardzo nietypowe hamburgery. Białe pieczywo, które się w nich wykorzystuje, nie należy do najzdrowszych smakołyków. Jednak zastąpienie bułki jabłkiem, jest bardzo dziwną koncepcją. Znacznie lepiej sprawdziłyby się liście sałaty.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Pyszności

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł