Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-06-28T145238.712

JackF, Getty Images

Australia: Puste półki w sklepach spożywczych

28 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

W Australii można obserwować sceny, jakie działy się przed rokiem w Polsce - australijskie supermarkety sprzedały praktycznie cały zapas papieru toaletowego i produktów takich jak makaron czy ryż. Sklepowe półki świecą pustkami, ponieważ ludzie spanikowali po ogłoszeniu kolejnego lockdownu w Nowej Południowej Walii. W efekcie wykupili wszystkie dostępne rolki w okolicznych sklepach.

Mogłoby się wydawać, że panika zakupowa już minęła, a ludzie przyzwyczaili się do lockdownów, które pojawiają się jeden po drugim. Okazuje się jednak, że prawda jest zupełnie inna - dowodem na to mogą być niedawne wydarzenia w Australii.

W piątek została ogłoszona decyzja o wprowadzeniu dwutygodniowego lockdownu w najbardziej zaludnionym stanie, czyli Nowej Południowej Walii, którego stolicą jest Sydney. Choć rządzący prosili o spokój, ludzie mieli inne plany.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Sklepowe półki zostały ogołocone z produktów

Lokalne władze prosiły Australijczyków, którzy zamieszkują powyższy region, o zachowanie spokoju, a także odpuszczenie sobie stania w długich kolejkach. Apele zdały się na nic.

Mieszkańcy, gdy tylko dowiedzieli się w piątek o planach rządu, tłumnie ruszyli do pobliskich sklepów i wykupywali wszystkie produkty, które uznali za niezbędne. W taki sposób chleb, mięso, ryż, makaron, papier toaletowy i inne produkty zwyczajnie zniknęły z półek.

Projekt bez tytułu - 2021-06-28T130245.993

Otruła najbliższych czekoladą z arsenem

CZYTAJ DALEJ

Media społecznościowe wręcz huczą od nagrań i relacji Australijczyków, którzy dokumentują zakupową panikę. Poniżej możecie zobaczyć na własne oczy, jak wyglądały koszyki zakupowe niektórych klientów.

Sieci handlowe wprowadziły zakupowe limity

Część z sieci sklepów obecnych w Nowej Południowej Walii, zdecydowała się wprowadzić zakupowe limity na niektóre produkty. Wszystko z powodu obaw, że konsumenci zbyt szybko wyczerpią zmagazynowane przez firmy towary.

Szał na wykupowanie papieru toaletowego czy chleba jest zaskakujący głównie dlatego, że pandemia trwa półtora roku i ludzie mogli już oswoić się z wirusem. Co więcej, sama Australia jest w czołówce krajów, które dobrze poradziły sobie z koronawirusem.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia, po których zmarło niemowlę w niemieckim szpitalu. Ten tekst poświęcony został doskonałej recepturze na zapiekanego w serowo-śmietanowym sosie kalafiora.

Podobne widoki można było obserwować w Polsce na początku marca, gdy COVID-19 dopiero docierał do naszego kraju, a my nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Teraz kolejne lockdowny nie robią już na nas takiego wrażenia.

obraz 2021-06-28 131754

Źródło: twitter.com
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >