Smakosze.pl
Butelka z kapslem

Pixabay / distelAPPArath

Butelkę z kapslem z łatwością otworzysz za pomocą kartki

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Butelka zamknięta kapslem może wydawać się zamknięta bez możliwości otwarcia, jeśli w pobliżu nie ma otwieracza. Na szczęście istnieje banalnie prosty trick, dzięki któremu łatwo dobierzesz się do ulubionego napoju. Zgięta kartka papieru jest na tyle sztywna, że bez problemu otworzysz butelkę.

Szklana butelka z kapslem jest najlepszym sposobem przechowywania napojów. Szkło nie reaguje z żywnością tak jak plastik, a zastosowanie ciemnego koloru i szczelnego kapsla, eliminuje dostęp warunków atmosferycznych do delikatnego płynu. 

Niestety, kapsle wymagają od konsumenta posiadania otwieracza do butelek, dlatego na świeżym powietrzu czy na działce, można mieć problem. Istnieją jednak sposoby, które w banalnie prosty sposób pozwolą ci uniknąć tej niedogodności. 

Jak otworzyć butelkę z kapslem bez otwieracza?

Do skorzystania z pierwszego sposobu nie potrzeba niczego więcej niż jednej kartki papieru. Przed próbą otwarcia, należy ją złożyć - zwykle 6 razy wystarcza, aby uzyskać wystarczająco dużą sztywność. Teraz potrzeba będzie jedynie odrobina siły i zręczności. 

Trzymając butelkę za szyjkę, umieść zgięty papier pomiędzy kciukiem, a podstawą kapsla. W tym momencie musisz połączyć na raz dwa ruchy - naciskanie w stronę szyjki butelki oraz podważanie kapsla. Po chwili kapsel powinien puścić i napój będzie otwarty. 

Łyżka i zapalniczka

Zamiast papieru możesz użyć także zwykłej metalowej łyżki lub widelca. Podobnie jak w przypadku kartki, trzeba złapać butelkę za szyjkę, pomiędzy kciuka a kapsel włożyć sztuciec i naciskając na szyjkę, energicznym ruchem podważyć kapsel.

Na naszej stronie zamieściliśmy także mnóstwo innych ciekawych informacji kulinarnych, które mogą ci się spodobać. Przeczytaj ten artykuł, w którym wyjaśniamy, czy szypułki truskawek są jadalne. W tym tekście  zdradzamy najlepszy sposób na mrożenie dużych ilości klusek śląskich.

Zasada działania metody z zapalniczką jest taka sama, lecz może być odrobinę trudniejsza w praktyce. Wszystko przez to, że możemy wygenerować mniejszą siłę z powodu krótszej dźwigni. Nie zrażaj się, jeśli za pierwszym razem ci nie wyjdzie - próbuj do skutku. 

Źródło: pxel66, Getty Images

Blat lub inne piwo

Typowo imprezowym sposobem jest bez wątpienia otwieranie butelki o blat. Ustaw butelkę na krawędzi blatu w taki sposób, aby krawędź kapsla delikatnie o niego zahaczała. Następnie wystarczy uderzyć w niego ręką, a energie kinetyczna otworzy butelkę. 

Najbardziej efektownym pomysłem jest użycie drugiego piwa. Obróć jedną butelkę i zahacz ją o drugą za kapsle. Podważ pierwszą butelką kapsel drugiej. Uważaj jednak, aby żadna z butelek nie upadła, ponieważ będzie sporo sprzątania.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: shareinfo.pl; blaber.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

GIS przestrzega grzybiarzy

Porady

GIS przestrzega przed grzybobraniem

Czytaj więcej >
Kotlet de volaille jest prosty w przygotowaniu

Porady

Jak zwinąć kotlet de volaille, żeby się nie rozpadł?

Czytaj więcej >
Pomidory wyrosną jeszcze większe

Porady

Czym nawozić pomidory?

Czytaj więcej >
Jak oczyścić spód patelni?

Porady

Genialny trick na doczyszczenie spodu patelni

Czytaj więcej >
pomidory

Porady

Prosty sposób na przyśpieszenie wzrostu pomidorów

Czytaj więcej >
młode ziemniaki

Porady

Wysokie ceny młodych ziemniaków

Czytaj więcej >