Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Czy Burger King zniknie z Polski?
Renata Materlińska
Renata Materlińska 09.02.2022 01:00

Czy Burger King zniknie z Polski?

ważne grafika
ważne grafika

Jedzenie typu fast food nie jest zdrowe, ale mało kto potrafi go sobie odmówić. Chociażby okazjonalnie, w podróży czy na wypadek dużego głodu. W ostatnim czasie zapadła ważna decyzja w sprawie uwielbianej w Polsce sieci restauracji. Może ona wpłynąć na mniejszą dostępność do uwielbianych kanapek. Czy Burger King zniknie z Polski?

Choć każdy wie, że jedzenie fast foodów nie wychodzi na zdrowie, to na całym świecie restauracje oferujące tego typu jedzenie, radzą sobie naprawdę dobrze. U nas prym wiodą z pewnością McDonald's, KFC i Burger King. Ten ostatni podjął jednak decyzję, która może zaskoczyć wielbicieli słynnych hamburgerów.

Czy Burger King zniknie z Polski?

Sieć Burger King podjęła decyzję o rozwiązaniu z dniem 1 lutego umowy dotyczącej rozwoju swoich restauracji w Polsce. Podobna decyzja zapadła w sprawie restauracji w Bułgarii, Czechach, Rumunii i Słowacji.

Jak czytamy w portalu Money.pl, o tych zmianach poinformowała firma AmRest, która zarządza restauracjami Burger King, Pizza Hut i KFC w Polsce i w całej Europie. Ma ich pod sobą ponad 2,3 tysięcy.

Czy to oznacza, że restauracje Burger King znikną z Polski? Otóż nie. AmRest nadal będzie prowadziła w Polsce 93 restauracje Burger King. Nie będą powstawały jednak nowe lokale. Przynajmniej na razie.

I co dalej?

AmRest zapewnia, że istniejące w Polsce restauracje sieci Burger King nadal będą działały. I to z zachowaniem najlepszych standardów obsługi i jakości.

Sieć nie wycofuje się więc z Polski i z czterech innych krajów, a póki co zawiesza swój rozwój. Nadal więc będziecie mogli zamówić ulubionego Whoppera czy kanapkę Steakhouse.

W naszym serwisie na bieżąco przekazujemy informacje dotyczące żywności i produktów spożywczych. Ostatnio pisaliśmy o dramatycznej sytuacji niektórych kawiarni i restauracji, a także o wegetariańskiej opcji w McDonald's.

hamburgery
hamburgery

Źródło zdjęcia: canva/jakubgojda

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: wrc.net, rmf.fm

Zapraszamy na nasz Instagram