Smakosze.pl
Czy targowiska będą zamknięte?

Caio Resende, Pexels

Czy targowiska mogą zostać zamknięte?

28 Marca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Niedawno wprowadzone obostrzenia sprawiły, że wiele sklepów musiało zmienić warunki otwarcia. Czy to samo dotyczy również targowisk ze straganami? Specjaliści twierdzą, że nie zostaną one zamknięte, lecz obowiązują na nich ograniczenia takie

Obostrzenia, które obowiązują od soboty, sprawiły, że Polska ponownie została objęta lockdownem. Z powodu znacznego wzrostu zakażeń COVID-19, jaki obserwowany jest w ostatnich tygodniach, rząd postanowił podjąć decyzje o ograniczeniu działalności sklepów.

Niestety, to nie jest wszystko. Wielkopowierzchniowe sklepy budowlane czy meblowe od 27 marca do 9 kwietnia są całkowicie zamknięte - możliwe są w nich jedynie zakupy przez Internet, jednak dostępne terminy dostaw skutecznie odstraszają potencjalnych klientów. 

Co z targowiskami?

Wielu konsumentów obawia się, że ich ulubione targowiska, na których zaopatrują się w świeże warzywa, owoce, ubrania i inne przedmioty, zostaną zamknięte z uwagi na nowe rozporządzenia rządu. Na szczęście mamy dobre wieści - targowiska i centra ogrodnicze pozostają otwarte. 

Nie zrobimy w nich jednak zakupów w taki sposób, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Tłumy ludzi, którzy przechodzą od straganu do straganu to przeszłość, bowiem limity osób przebywających na terenie targowiska są takie same, jak w sklepach spożywczych.

Ile osób może przebywać na targowisku?

Tak jak w przypadku innych placówek handlowych, jak Biedronka czy Lidl, obowiązują limity klientów. W sklepach o powierzchni do 100 m2 obowiązuje limit jednego klienta na 15 m2. W sklepach o powierzchni powyżej 100 m2 limit wyznaczony jest do jednej osoby na 20 m2.

Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym zdradzamy zmiany, jakie zajdą w sklepach od 2 kwietnia - wiele produktów może całkowicie zniknąć z półek. W tym tekście z kolei prezentujemy produkty, które Magda Gessler sprzedaje w swoim sklepie internetowym za spore pieniądze.

Każdy, kto nie zastosuje się do obostrzeń, ryzykuje surową karę finansową. Warto także pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, dzięki którym szansa na zakażenie czy dalszą transmisje koronawirusa zmniejsza się. 

Zasady bezpieczeństwa na targowiskach

Przede wszystkim należy stosować odpowiednią higienę rąk przy użyciu żelu antybakteryjnego, czy mydła. Ważne są także zasady co do żywności - nie należy dotykać jej gołymi rękoma, lecz przez torebkę foliową czy rękawiczkę lateksową. 

Istotnym są również odstępy, jakie trzeba zachować w kolejkach czy korytarzach. Minimalny dystans wynosi 1,5 metra. Jeśli widzisz, że ktoś wykazuje objawy zakażenia, ogranicz z nim kontakt do niezbędnego minimum. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: money.pl; next.gazeta.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Czym różni się dżem od konfitury?

Czytaj więcej >
Grzyby

Produkty

Skażone grzyby w Niemczech

Czytaj więcej >

Produkty

Nowy pomysł inicjatora zakazu handlu w niedzielę

Czytaj więcej >
śliwki

Produkty

Dlaczego warto jadać śliwki?

Czytaj więcej >
Jaja na blacie

Produkty

Co oznacza kolor skorupki jajka?

Czytaj więcej >
Kiszona kapusta w misce

Produkty

Jak przygotować kiszoną kapustę na zimę?

Czytaj więcej >