Smakosze.pl
Godziny dla seniorów

CreativeNature_nl, Getty Images Pro

Czy wrócą godziny dla seniorów w sklepach?

27 Marca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Ogłoszenie kolejnych obostrzeń sprawiło, że konsumenci zaczęli obawiać się powrotu godzin dla seniorów. Mimo zwiększenia zakazów i nakazów, rząd nie zdecydował się na ponowne wprowadzenie godzin dla seniorów. Klienci mogą ciągl

Godziny dla seniorów pojawiły się na samym początku pandemii - w trosce o zdrowie i życie najstarszych obywateli, udostępniono im dwugodzinne okienko, podczas którego sklepy były otwarte jedynie dla ludzi powyżej określonego wieku. Obecnie atakująca 3 fala pandemii sprawia, że konsumenci obawiają się ich powrotu. 

Ostatnie godziny seniorów obowiązywały od 10 października 2020 do 1 lutego 2021. Przez ten czas wielu przedsiębiorców wskazywało na problemy, jakie nakaz ten wywołuje. Według nich sklepy w czasie specjalnych godzin świeciły pustkami, a obroty były znacznie mniejsze. 

Godziny dla seniorów nie wracają

Niedawno premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali Polaków o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Mimo zaostrzenia przepisów nie zdecydowano się na powrót godzin dla seniorów, które towarzyszyły nam podczas ostatnich lockdownów.

Napór trzeciej fali koronawirusa jest bardzo silny. Dziś zarejestrowaliśmy największy wzrost zachorowań. Mamy zajęte ponad 75 proc. łóżek i 75 proc. łózek respiratorowych. Zbliżamy się do wydolności służby zdrowia. Musimy zrobić wszystko, aby uniknąć takiego scenariusza - powiedział premier Mateusz Morawiecki 25 marca.

Co ciekawe, w temacie godzin dla seniorów prowadzone były dyskusje praktycznie do samego ogłoszenia nowych obostrzeń. Rządzący nie mogli zdecydować się co będzie według nich korzystniejsze dla Polaków oraz gospodarki kraju. 

Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym zdradzamy jak ugotować flaczki, aby nie było czuć z nich nieprzyjemnego zapachu. W tym tekście z kolei prezentujemy listę produktów, których pod żadnym pozorem nie wolno wrzucać do kuchennego zlewu.

Zasada działania godzin dla seniorów

Podczas drugiego lockdownu każdy senior powyżej 60 roku życia, mógł bez problemów skorzystać ze sklepów w godzinach od 10:00 do 12:00. Każdy poniżej 60 roku (podczas pierwszego lockdownu poniżej 65 roku) nie mógł zrobić zakupów w tym czasie. 

Klienci, którzy mimo to decydowali się ignorować przepisy, ryzykowali poważnymi konsekwencjami, w tym karami finansowymi nakładanymi przez sanepid. Dlatego też mnóstwo przedsiębiorców narzekało na takie rozwiązanie. Seniorzy w dużej mierze z niego nie korzystali, przez co w sklepach często nikogo nie było.

Pamiętajcie, aby ciągle przestrzegać zasad BHP, takich jak częste dezynfekowanie lub mycie dłoni, a także noszenie maseczek. Takie działania zmniejszają pandemię, a także restrykcje, jakie są przez nią wprowadzane. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: biznes.wprost.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Jak wykorzystać w kuchni liście babki lancetowatej?

Czytaj więcej >

Produkty

Czym różni się dżem od konfitury?

Czytaj więcej >
Grzyby

Produkty

Skażone grzyby w Niemczech

Czytaj więcej >

Produkty

Nowy pomysł inicjatora zakazu handlu w niedzielę

Czytaj więcej >
śliwki

Produkty

Dlaczego warto jadać śliwki?

Czytaj więcej >
Jaja na blacie

Produkty

Co oznacza kolor skorupki jajka?

Czytaj więcej >