Smakosze.pl
Supermarkety otwarte w niedziele?

Jakub Kossakowski / materiały własne

Czy zrobimy spożywcze zakupy w niedzielę?

26 Marca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Zakaz handlu w niedziele wzbudza spore kontrowersje. Z jednej strony każdy zasługuje na odpoczynek, jednak nie tylko osoby zatrudnione w sklepach powinny być uprzywilejowane. Niedziela handlowa jest prawdziwą rzadkością. Niektórzy spodziewają się p

28 marca sklepy spożywcze staną dla nas otworem. Właśnie wtedy przypada najbliższa niedziela handlowa. Ostatnia miała miejsce 31 stycznia. Wówczas również obowiązywały obostrzenia, które wpływały na możliwość robienia zakupów.

Jak będzie wyglądała najbliższa niedziela handlowa?

Niedziela handlowa już za kilka dni. Z pewnością wielu smakoszy ucieszy się z takiego stanu rzeczy. Musimy jednak pamiętać o tym, że od 27 marca w życie wchodzą nowe zasady bezpieczeństwa. W sklepach o powierzchni do 100 mkw może przypadać jedna osoba na 15 mkw. Lokale o większej powierzchni muszą stosować zasadę 20 mkw na osobę.

W tym roku wielbiciele zakupów z pewnością nie są zachwyceni faktem, że wiele sklepów zostaje zamkniętych akurat w czasie, kiedy przypada niedziela handlowa. Stało się tak również na koniec stycznia. Na szczęście sklepy spożywcze pozostają otwarte.

Czy niedziele handlowe powrócą?

Portal TVN24 donosi, że branża centrów handlowych wystąpiła z apelem, w którym zwraca się do rządu z prośbą o zmianę terminów niedziel handlowych. Na razie jednak takowe zmiany nie są planowane. Niewykluczone, że jednak za jakiś czas zostaną wprowadzone w życie.

Już wcześniej wspominaliśmy o tym, że wiele osób chciałoby, aby zakaz handlu w niedzielę został zniesiony. Kolejne obostrzenia mogą wpłynąć na decyzję podjętą w tej kwestii. Nie pozostaje nam nic innego, jak oczekiwać na rozwój sytuacji. Warto przyjrzeć się dotychczasowym zmianom, na które zdecydowały się sieci Lidl i Biedronka.

(Canva.com / Kwangmoozaa)

Biedronka i Lidl zmieniają godziny otwarcia

W obliczu zmian związanych z obostrzeniami Lidl i Biedronka nie mogły pozostać obojętne. Okazuje się, że w najbliższy weekend możemy spodziewać się sporej reorganizacji, która może ułatwić nam robienie zakupów.

Biedronka postawiła na wydłużenie godzin otwarcia swoich sklepów. Już od 26 marca możemy zrobić zakupy od 6:00 do 23:00. Przeważnie placówki sieci otwarte były do 22:00. Zmiana ma trwać do końca 28 marca. Część sklepów będzie czynna nawet od 5:00. Z kolei 100 supermarketów zacznie działać całodobowo.

Lidl również wprowadza zmiany. Od 26 marca wybrane sklepy będą funkcjonowały całodobowo. Potrwa to do Wielkanocy. Jeśli będziemy robić zakupy w godzinach nocnych, należy wówczas skorzystać z dzwonka znajdującego się przy drzwiach wejściowych.

 Z pewnością takie zmiany wpłyną na mniejszy tłok w sklepach. Wydłużenie godzin otwarcia sprawdzało się już wcześniej. Odwiedzając supermarkety Lidl, warto zwrócić uwagę na wyjątkowy sprzęt kuchenny, który zainteresuje wielu smakoszy

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: TVN24; Onet Wiadomości; Radio ZET Biznes

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >