Smakosze.pl
Supermarkety otwarte w niedziele?

Jakub Kossakowski / materiały własne

Czy zrobimy spożywcze zakupy w niedzielę?

26 Marca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Zakaz handlu w niedziele wzbudza spore kontrowersje. Z jednej strony każdy zasługuje na odpoczynek, jednak nie tylko osoby zatrudnione w sklepach powinny być uprzywilejowane. Niedziela handlowa jest prawdziwą rzadkością. Niektórzy spodziewają się p

28 marca sklepy spożywcze staną dla nas otworem. Właśnie wtedy przypada najbliższa niedziela handlowa. Ostatnia miała miejsce 31 stycznia. Wówczas również obowiązywały obostrzenia, które wpływały na możliwość robienia zakupów.

Jak będzie wyglądała najbliższa niedziela handlowa?

Niedziela handlowa już za kilka dni. Z pewnością wielu smakoszy ucieszy się z takiego stanu rzeczy. Musimy jednak pamiętać o tym, że od 27 marca w życie wchodzą nowe zasady bezpieczeństwa. W sklepach o powierzchni do 100 mkw może przypadać jedna osoba na 15 mkw. Lokale o większej powierzchni muszą stosować zasadę 20 mkw na osobę.

W tym roku wielbiciele zakupów z pewnością nie są zachwyceni faktem, że wiele sklepów zostaje zamkniętych akurat w czasie, kiedy przypada niedziela handlowa. Stało się tak również na koniec stycznia. Na szczęście sklepy spożywcze pozostają otwarte.

Czy niedziele handlowe powrócą?

Portal TVN24 donosi, że branża centrów handlowych wystąpiła z apelem, w którym zwraca się do rządu z prośbą o zmianę terminów niedziel handlowych. Na razie jednak takowe zmiany nie są planowane. Niewykluczone, że jednak za jakiś czas zostaną wprowadzone w życie.

Już wcześniej wspominaliśmy o tym, że wiele osób chciałoby, aby zakaz handlu w niedzielę został zniesiony. Kolejne obostrzenia mogą wpłynąć na decyzję podjętą w tej kwestii. Nie pozostaje nam nic innego, jak oczekiwać na rozwój sytuacji. Warto przyjrzeć się dotychczasowym zmianom, na które zdecydowały się sieci Lidl i Biedronka.

(Canva.com / Kwangmoozaa)

Biedronka i Lidl zmieniają godziny otwarcia

W obliczu zmian związanych z obostrzeniami Lidl i Biedronka nie mogły pozostać obojętne. Okazuje się, że w najbliższy weekend możemy spodziewać się sporej reorganizacji, która może ułatwić nam robienie zakupów.

Biedronka postawiła na wydłużenie godzin otwarcia swoich sklepów. Już od 26 marca możemy zrobić zakupy od 6:00 do 23:00. Przeważnie placówki sieci otwarte były do 22:00. Zmiana ma trwać do końca 28 marca. Część sklepów będzie czynna nawet od 5:00. Z kolei 100 supermarketów zacznie działać całodobowo.

Lidl również wprowadza zmiany. Od 26 marca wybrane sklepy będą funkcjonowały całodobowo. Potrwa to do Wielkanocy. Jeśli będziemy robić zakupy w godzinach nocnych, należy wówczas skorzystać z dzwonka znajdującego się przy drzwiach wejściowych.

 Z pewnością takie zmiany wpłyną na mniejszy tłok w sklepach. Wydłużenie godzin otwarcia sprawdzało się już wcześniej. Odwiedzając supermarkety Lidl, warto zwrócić uwagę na wyjątkowy sprzęt kuchenny, który zainteresuje wielu smakoszy

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: TVN24; Onet Wiadomości; Radio ZET Biznes

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

śliwki

Produkty

Dlaczego warto jadać śliwki?

Czytaj więcej >
Jaja na blacie

Produkty

Co oznacza kolor skorupki jajka?

Czytaj więcej >
Kiszona kapusta w misce

Produkty

Jak przygotować kiszoną kapustę na zimę?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy warto zjeść banana na pusty żołądek?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy warto pić mleko "prosto od krowy"?

Czytaj więcej >
Bazylia w słoikach

Produkty

Jak dbać o bazylię ze sklepu?

Czytaj więcej >