Smakosze.pl
Ile pieniędzy wydajemy na jedzenie?

Alexas_Fotos--686414, pixabay

Ile Polacy wydają na zakupy spożywcze?

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Polacy z roku na rok wydają coraz więcej pieniędzy na jedzenie - tak wynika z raportu GIS z 2017 roku. Większość z nas stara się oszczędzać, ponieważ ceny żywności ciągle rosną w górę. Jedna z internautek wyjawiła, że na jedzenie dla całej rodziny

Pieniądze pozwalają na kupowanie przeróżnych produktów dostępnych w sklepach. Raport GIS z 2017 roku pokazał, że Polacy największą część swoich zarobków przeznaczają na zakupy artykułów spożywczych. Co ciekawe, wydatki te są większe, niż opłaty za mieszkanie czy dom. 

Portal haps.pl postanowił przepytać kilka osób na temat ich miesięcznych wydatków na jedzenie. Okazuje się, że nie każdy jest świadom sum jakie przeznacza na żywność. Jedna z internautek była bowiem zdziwiona, gdyż okazało się, że znacznie przekracza założoną sumę. 

Ile wydajemy pieniędzy na jedzenie?

Według informacji zaprezentowanych w raporcie GIS, Polacy wydają około 24% swojego budżetu na żywność, czy słodzone napoje. Ilość ta jest spora, biorąc pod uwagę, że po zapłaceniu za rachunki czy raty kredytów, nie pozostaje zbyt wiele środków. 

Niestety, biorąc pod uwagę zwierzenia internautów, którzy zostali zapytani przez redakcję haps.pl, duża część z nich przeznacza znacznie większe środki pieniężne. Jedna z nich, Ola, wyjawiła, że łącznie na wszystkie około spożywcze wydatki dla czteroosobowej rodziny, przeznacza 4000 złotych. 

Dwa razy w miesiącu robimy duże zakupy w sieci i zamawiamy wszystkie ciężkie rzeczy: wody, proszki, mleko, mąki, kasze, cukier, środki czystości. Na te zakupy wydajemy miesięcznie około 1000 zł - powiedziała Ola dla haps.pl

Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym zdradzamy przepis na najlepszy i zupełnie inny niż zwykle kotlet schabowy. W tym tekście z kolei prezentujemy sok z buraka, którego częste picie znacznie poprawia zdrowie i kondycję organizmu.

Ola woli robić zakupy w lokalnym sklepiku

Mama dwójki dzieci twierdzi, że znacznie lepiej jest zapłacić właścicielce niewielkiego sklepu z produktami spożywczymi, niż zostawiać pieniądze w placówkach wielkich sieci, które zdominowały rynek spożywczy. Robiąc zakupy w małym sklepie, jej rodzina wydaje dodatkowo 100 złotych dziennie. 

W ostatnich miesiącach bardzo odczułam, że ceny jedzenia poszły w górę. Wydaję znacznie więcej niż zwykle. Za kilka rzeczy w spożywczaku płacę około 70 zł - to nieprawdopodobne. Dodam, że staram się kupować produkty wysokiej jakości. Na jedzeniu dla dzieci nie oszczędzamy - dodaje Ola w dalszej części wypowiedzi.

Poza obiadami domowymi jej dzieci jedzą także w szkole, co kosztuje dodatkowe 300 złotych na dziecko miesięcznie. W ciągu tygodnia Ola wraz z mężem jadają w pracy, co kosztuje dodatkowe pieniądze. Dodając do wszystkich powyższych wydatków okazjonalne wyjścia do restauracji całą rodziną, wychodzi łącznie 4000 złotych. A ty ile wydajesz na jedzenie w ciągu miesiąca? Daj nam znać w komentarzach. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: stat.gov.pl; haps.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Czym różni się dżem od konfitury?

Czytaj więcej >
Grzyby

Produkty

Skażone grzyby w Niemczech

Czytaj więcej >

Produkty

Nowy pomysł inicjatora zakazu handlu w niedzielę

Czytaj więcej >
śliwki

Produkty

Dlaczego warto jadać śliwki?

Czytaj więcej >
Jaja na blacie

Produkty

Co oznacza kolor skorupki jajka?

Czytaj więcej >
Kiszona kapusta w misce

Produkty

Jak przygotować kiszoną kapustę na zimę?

Czytaj więcej >